Ana SayfaSosyal Medya5 adımda başarılı Instagram reklam vermenin yolları

5 adımda başarılı Instagram reklam vermenin yolları

-

 Instagram’da reklam vermek istiyorsanız fakat bu konuda tecrübesizseniz ve nasıl reklam vereceğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

İlk olarak profesyonel bir profil oluşturun

Instagram reklamlarını  oluşturmak ve yönetmek için öncelikle profesyonel bir Instagram hesabı oluşturmanız gerekir. Bu hesap türü, pazarlama amacı ile işle ilgili özelliklere erişmenizi sağlayacak.

 Instagram hesabınızı oluştururken, İşletme Profili veya  İçerik Oluşturucu profili seçebilirsiniz.

İçerik Oluşturucu profili, kişisel markalarını geliştirmek isteyen ünlüler, influencer’lar ve içerik oluşturucular gibi tanınmış kişiler için idealdir.

Eğer Instagram’da reklam vermek istiyorsanız, yapmanız gereken diğer önemli şey ise bir Facebook sayfası oluşturmaktır. Çünkü platformlar arası reklamcılık çok büyük avantajlara sahiptir.

Profesyonel bir Instagram hesabı oluşturmak için öncelikle kişisel bir hesap açmanız ve sonrasında aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:

  • Profilinizdeki üç satırlı menüden Ayarlar’a giderek Profesyonel Hesaba Geçmek için Hesap Seç’e tıklayın ve sonrasında sizi en iyi tanımlayan profesyonel profil türünü seçin: İşletme veya  İçerik Oluşturucu
  • Ardından markanızın dahil olduğu kategoriyi seçin.
  • İşletme hesapları için, Herkese Açık İşletme Bilgileriniz için iletişim bilgilerini eksiksizce doldurun.
  • Sonrasında uygulama sizden hesabı bir Facebook sayfasına bağlamanızı isteyecektir. Eğer Facebook hesabınız varsa buna giriş yapabilir yoksa yeni bir tane oluşturabilirsiniz. 
  • Facebook sayfanız için Sayfa Başlığını girin, bir Kategori Seçerek ayrıntılarını girin, ve sonunda Bitti tuşuna basın
5 adımda başarılı Instagram reklam vermenin yolları

Hangi gönderilerin yayınlanacağını seçin

 Sahip olduğunuz bir Instagram gönderisinde bulunan“Gönderiyi Öne Çıkar” seçeneğine tıklayın ve  ardından karşınıza çıkacak sayfada hedef kitlenizi Profilinize mi Web sitenize mi yoksa doğrudan mesajlar kısmına mı göndereceğinizi seçin. 

Eğer Instagram hesabınızda en fazla kullanıcı etkileşimine sahip olmak istiyorsanız Profiliniz seçeneğini kullanın.

Web Sitenizi seçmek, tanıtılan gönderiyi e-ticaret mağazanıza veya web sitenize mağazanıza yönlendirecektir.

Direkt Mesajlarınız seçeneği ise, kullanıcılardan sizinle direk olarak iletişime geçmelerini istemek için en iyisidir.

Hedef kitlenizi Oluşturun 

Instagram, hedef kitlenizi tanımlamanız için size iki yol sunar: Kendi hedef kitlenizi oluşturma ve Otomatik hedef kitle seçeneği.

Otomatik seçeneği, uygulamanın takipçilerinizi analiz etmesine olanak sağlar ve benzer tercih ve profillere sahip kullanıcılara ulaşır.

Fakat hedef kitleniz üzerinde daha iyi kontrol sahibi olmak için kendi özel hedef kitlenizi tasarlayabilirsiniz. Eğer özel bir hedef kitle oluşturmak için hedefleme seçeneklerini değiştirirseniz  Instagram, reklamın ulaşabileceği kişi sayısını sizin için hesaplar.

5 adımda başarılı Instagram reklam vermenin yolları

 Kampanya Sürenizi ve Bütçenizi belirleyin

Süre ve bütçe seçeneklerinden reklamınızın günlük harcamasını siz seçebilirsiniz. 

Ne kadar bütçe ayırmanız gerektiğini bilmiyorsanız, Instagram’ın en alttaki Bütçe, süre ve dağıtım hakkında bilgi edinin bölümünde gösterilen ve önerilen bütçesini takip edebilirsiniz.

 Instagram reklamınızı yayınlayın

Instagram reklamınızı yayınlamadan önceki en son adım, önceki adımlarda belirlediğiniz tüm verileri tekrar inceleyip gözden geçirmektir. Reklam kampanyasının sonuçlarını doğru optimize etmek için doğru bilgileri yüklediğinizden emin olun.

Son olarak ödeme yaparak işlemi tamamlayın, Sonrasında Instagram’ın reklamınızı onaylamasını bekleyin.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Product Variant Structured Data Nedir?

Product Variant Structured Data Nedir?

0
Google, kısa süre önce e-ticaret sitelerine yönelik "Ürün Varyantı Yapılandırılmış Verisi" adlı bir güncellemesini yayınladı. Ürün varyasyonlarına özel olarak tasarlanan bu çalışma sayesinde, arama...