Ana SayfaSEO5 Adımda Twitter Analytics Kullanım Rehberi 

5 Adımda Twitter Analytics Kullanım Rehberi 

-

Sosyal medyada pazarlama denildiğinde akla gelen sosyal medya platformu Twitter’dır. Bunun sebebi hızlı etkileşim ve kullanıcıların aktif erişiminde rol almasından kaynaklıdır. Son zamanlarda Twitter, algoritmik olarak değişikliğe gidip organik erişimlerin önüne biraz da olsa geçsede halen daha aktifliğini koruyor. 

Twitter Analytics ile twitlerinizin etkisini ölçebilirsiniz ve bu veriler doğrultusunda twitlerinizi daha etkili olmasını sağlamak için küçük ipuçlarından faydalanabilirsiniz. Twitter Analytics aracıyla Twitter performansınızın rakamsal olarak ve grafiksel olarak size sunar. Twitter Analytics nasıl kullanılır ona bakalım 

5 Adımda Twitter Analytics Kullanım Rehberi 

Twitter Analytics 5 Adımda Nasıl Kullanılır?

  1. İlk adım olarak analytics.twitter.com girerek twitter profilinizin yönetim panelini erişin. Karşınıza çıkan panelde son 28 günün özetini göreceksiniz. Eğer göremiyorsanız giriş yapıp yapmadığınızı kontrol edin.
  1. Bu sayfada 28 günde attığınız tweet sayısı, attığınız twitin görüntülenme sayısı ve görüntülenme oranındaki düşüşü ve yükselişi gibi birçok parametre bulunuyor. Bunları inceleyin ve bu parametrelere göre twitlerinizi kurgulayın. 
  1. Bu parametrelere bakarak en popüler tweetinizin etkileşimi iyi bir noktadaysa twittinizi reklam vererek etkileşiminizi daha da arttırabilirsiniz. 
  1. Analytics metriğinizde yer alan popüler takipçi parametresi oldukça önemlidir. Popüler takipcilerinizle iletişime geçmek tweetlerinizin popülerleşme hızını arttırır.  
  1. Analytics Twitter sayfasında üst barda bulunan diğer sekmesinden videolarınızın görüntülenme sayısını ve günlük kaç dakika izlendi gibi parametreleri görebilirsiniz. Hatta bu verileri dışa aktarabilirsiniz. 

Bu adımları izleyerek Twitter Analyticste Twitterınızın performansını arttırabilirsiniz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Design Brief Nedir? Nasıl Yazılır?

Design Brief Nedir? Nasıl Yazılır?

0
Design Brief, yakın bir zamanda üzerinde çalışacağınız bir projenin hedeflerini, neleri kapsadığını ve stratejisini temel alarak, projenizin bir nevi iskeletini oluşturan bir rehberdir. Bir...