Ana SayfaE-TicaretMarka bilinirliğini sağlarken bu hatalardan kaçının

Marka bilinirliğini sağlarken bu hatalardan kaçının

-

Marka bilinirliği, tüketicilerin belli bir ürün ya da hizmete aşina olmalarını, benimsemelerini ifade eden bir kavramdır. Markalaşma sürecinde yapmamanız gereken bir çok hatalar olabilir. Marka değeri oluşturmak ve sürdürebilmek için kaçınmanız gereken hatalar şunlardır:

Başka Firmayı Taklit Etme

Markanızı diğer firmalardan ayırt eden özelliğin olması oldukça önemlidir. Marka kimliğinizi oluştururken özgün olmaya dikkat etmelisiniz. Diğer markaları kopyalamak, taklit etmek markalaşma sürecinizi olumsuz etkiler.

Yanlış Reklam Stratejileri

Marakalaşma sürecinde reklamlar çok etkilidir. Fakat, hedef kitlenin dışındaki kitleye sürekli ulaşmak yapılan hatalar arasındadır. Hedef kitle doğru analiz edilmeli, marka bilinirliği belirli bir noktada arttıktan sonra reklamlar verilmelidir.

Görselliği Önemsememek

Görseller, müşterilerin aklında kalmak için önemlidir. Ürünlerinizi piyasaya sunmadan önce  uygun bir isim ve güçlü bir görsel yaratmalısınız. Sattığınız ürünleri pazarlarken kendi görselinizi kullanmanız gerekir. Etkileyici görseller kullanmanız markalaşma sürecinde hızlı yol almanızı sağlar.

Kısa Vadeli Plan Yapmak

Markalaşma sürecinde strateji planlarınızı uzun vadeli tutmanız gerekir. Satış ve reklam stratejilerinizi uzun vadeli düşünerek markalaşma sürecinde istediğiniz başarıyı elde edebilirsiniz.

Rakipleri Önemsememek

Markalaşma sürecinde olan veya sektöre yeni katılan rakiplerini önemsememek gibi bir yanılgıya düşmemeniz gerekir. Rakiplerinizin neleri başardıklarını ve zayıf yönlerini öğrenmek satış ve pazarlama stratejilerinizi daha kolay geliştirirsiniz. Rakiplerinizden farklı olmanın yollarınıda öğrenebilirsiniz. Markalaşma sürecinde rakiplerinizi göz ardı etmemenizde fayda var.

SEO ve Dijital Pazarlama ile daha fazla müşteriye ulaşmak ister misiniz?

Uzman ekibimiz ile sizleri daha üst sıralara çıkartıyor işlerinizi büyütüyoruz!

İletişim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?