Ana SayfaE-TicaretMarka bilinirliğini sağlarken bu hatalardan kaçının

Marka bilinirliğini sağlarken bu hatalardan kaçının

-

Marka bilinirliği, tüketicilerin belli bir ürün ya da hizmete aşina olmalarını, benimsemelerini ifade eden bir kavramdır. Markalaşma sürecinde yapmamanız gereken bir çok hatalar olabilir. Marka değeri oluşturmak ve sürdürebilmek için kaçınmanız gereken hatalar şunlardır:

Başka Firmayı Taklit Etme

Markanızı diğer firmalardan ayırt eden özelliğin olması oldukça önemlidir. Marka kimliğinizi oluştururken özgün olmaya dikkat etmelisiniz. Diğer markaları kopyalamak, taklit etmek markalaşma sürecinizi olumsuz etkiler.

Yanlış Reklam Stratejileri

Marakalaşma sürecinde reklamlar çok etkilidir. Fakat, hedef kitlenin dışındaki kitleye sürekli ulaşmak yapılan hatalar arasındadır. Hedef kitle doğru analiz edilmeli, marka bilinirliği belirli bir noktada arttıktan sonra reklamlar verilmelidir.

Görselliği Önemsememek

Görseller, müşterilerin aklında kalmak için önemlidir. Ürünlerinizi piyasaya sunmadan önce  uygun bir isim ve güçlü bir görsel yaratmalısınız. Sattığınız ürünleri pazarlarken kendi görselinizi kullanmanız gerekir. Etkileyici görseller kullanmanız markalaşma sürecinde hızlı yol almanızı sağlar.

Kısa Vadeli Plan Yapmak

Markalaşma sürecinde strateji planlarınızı uzun vadeli tutmanız gerekir. Satış ve reklam stratejilerinizi uzun vadeli düşünerek markalaşma sürecinde istediğiniz başarıyı elde edebilirsiniz.

Rakipleri Önemsememek

Markalaşma sürecinde olan veya sektöre yeni katılan rakiplerini önemsememek gibi bir yanılgıya düşmemeniz gerekir. Rakiplerinizin neleri başardıklarını ve zayıf yönlerini öğrenmek satış ve pazarlama stratejilerinizi daha kolay geliştirirsiniz. Rakiplerinizden farklı olmanın yollarınıda öğrenebilirsiniz. Markalaşma sürecinde rakiplerinizi göz ardı etmemenizde fayda var.

SEO ve Dijital Pazarlama ile daha fazla müşteriye ulaşmak ister misiniz?

Uzman ekibimiz ile sizleri daha üst sıralara çıkartıyor işlerinizi büyütüyoruz!

İletişim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

5 Adımda Facebook Analytics Kullanım Rehberi

Facebook Reklamları İşe Yarıyor mu?

0
Dijital pazarlama dünyasında Facebook, en popüler sosyal medya platformlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Facebook işletmelerin hedef kitleleriyle etkileşime geçmeleri için güçlü bir araç olarak...