Ana SayfaPazarlamaAkıllı Arama Motoru: Google Springboard

Akıllı Arama Motoru: Google Springboard

-

Google, kurumsal çalışanların iş hayatında kolaylıklar getirecek olan ve yapay zekâlı asistan olarak adlandırılan Google Springboard’ı kullanıcılarına tanıttı. Google Springboard, kurumsal kullanıcıların iş yükünü hafiflete koordine eden bir deha olarak tanımladı ve kurumsal kullanıcılar için hem bir akıllı arama motoru hem de bir asistan olarak konumlandırıldı.

Google, bildiğiniz gibi Türkiye’de ve dünyada milyarlarca kullanıcıya sahip olan en çok tercih edilen arama motoru. Böyle önemli bir veriye sahip olan Google sahip olduğu imkanları özelleştirerek kullanıcıların her istediklerini hızlı ve pratik bir şekilde arayıp bulabilmesini amaçlıyor. İşte kullanıcılara Google tarafından tanınan Springboard oldukça geliştirilmiş özelliklere sahip. Springboard’ın ne olduğunu getirdiği yenilikleri merak ediyor olabilirsiniz.

Springboard Nedir?
Springboard, Google tarafından yapay zekâlı bir asistan olarak tanıtılmaktadır. Springboard uygulamasının en temel amaçlarından biri ise kullanıcıların Google ürünleri içerisinde aradığı her şeyi kolaylaştırarak yapılan işlemleri hızlandırmaktır. Kullanıcılar, Google ürünleri içerisinde aradıkları her şeyi bulurken aynı zamanda iş süreçlerini de takip edebilecek ve akıllı arama motoru deneyimi yaşayacaklar.

Yapılan araştırmalar doğrultusunda ortalama bir çalışanın bir hafta içerisinde bir iş gününe eş değer zaman diliminde Google ekosistemi içerisindeki dosyaları aramakla zaman kaybettiği ortaya çıktı. Nitekim bunu açıklayan Google mühendislik bölüm başkan yardımcısı Prabhakar Raghavan oldu.
Prabhakar aynı zamanda Springboard’ın yapay zekâya sahip olduğunu, buna bağlı olarak kullanıcıların aramakta olduğu nesneleri çok hızlı bir şekilde bulabileceklerini belirtti.

Google Springboard Akıllı Arama Motoru Olarak Tanımlanıyor
Akıllı arama motoru olarak tanımlanan Springboard kullanıcıların iş arkadaşları içerisindeki ve şirket içerisindeki gelişmeleri de takip edecek.
Bu şekilde aksiyon olması gereken gerekli işler hakkında kullanıcıyı bilgilendirerek ek asistan olarak hizmet verecek.
Springboard kullanan şirket, kişi, kurum ve kuruluşlar elektronik ortamda bir adet çalışan sahibi olacak. Sorunsuz ve hızlı hizmet veren Springboard kullanıcıların da maddi zarara uğramadan işlem yapmasına yardımcı olacak.
Springboard kullanmayı öğrenmek için cihazınıza ya da indirebileceğiniz diğer alanlara yükledikten sonra kullanma kılavuzunu Google’dan bulabilirsiniz.

Hatasız ve sorunsuz çalışan Springboard çalıştırmak için sadece internet bağlantısı kullanmanız yeterli olacaktır. Springboard yüklediğiniz zaman herhangi bir virüs programıyla karşılaşmayacaksınız. Tek yapmanız gereken uygulamayı doğru yerden temine etmektir. Şu an genel kullanıma açılmayan Springboard’ı herkesten önce kullanmak isterseniz bu formu doldurarak talepte bulunabilirsiniz.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

0
SEO uyumlu içerik, web site ve içeriklerinizin arama motorlarında daha iyi bir performans göstermesi için oldukça önemlidir. Bu nedenle, SEO uyumlu içerik yazımı konusunda...