Ana SayfaSEOAnalytics Akademi’nin Dönüşüm Optimizasyonu Eğitimi Başlıyor

Analytics Akademi’nin Dönüşüm Optimizasyonu Eğitimi Başlıyor

-

Internetin yaygınlaşması ile birlikte artan eticaret hacmi, küçük ve orta büyüklükteki işletmeleri gün geçtikçe genişleyen pastadan pay almaya itiyor. Binlerce firma internetten satış yapmak için e-ticaret sitesi açarken, e-ticaret’te rekabet her geçen gün kızışıyor.

Yapılan araştırmalara göre, web sitelerini ziyaret eden kullanıcıların yüzde 2’si dönüşüm sağlıyor, yüzde 98’i ise satın alma, üyelik, form doldurma gibi dönüşüm olarak sayılan bir işlemi gerçekleştirmeden siteyi terk ediyorlar. Yapılan başka bir araştırmaya göre ise internetten alışveriş yapan kullanıcıların yüzde 71’i, sepete attıkları ürünleri satın almadan siteyi terk ediyorlar.

Bir çok web sitesinde dönüşüm oranı oldukça düşüktür. Bunun sebebi hedeflenen dönüşümlerin gerçekleşmesi için gerekli optimizasyonları yapacak kalifiye personel eksikliğidir.

Dönüşüm oranı optimizayonu ile kazançları artırmak mümkün!

Dönüşüm oranı optimizasyonu yapılan web sitelerinde dönüşüm oranı yüzde 10’a hatta sitenin mevcut durumuna göre yüzde 100’e kadar artmaktadır.

Dönüşüm optimizasyonunun en önemli özelliği, sitenize giren ziyaretçi sayısını değil, mevcut ziyaretçilerinizden elde ettiğiniz kazancı maksimuma çıkarmayı hedeflemesidir. Bu bakımdan firmalar potansiyel müşterilere ulaşmak için pazarlama bütçesini artırmak yerine, dönüşüm artırmayı tercih edebilirler.

Ölçümleyin, analiz edin ve en iyi hale getirin!

Analytics Akademi tarafından, dijital pazarlama uzmanları, web analiz uzmanları, e-ticaret yöneticileri ve işletme yöneticilerine özel hazırlanan Dönüşüm Optimizasyonu eğitimiyle, bütçenizi arttırmadan dönüşümlerinizi artırmak için gerekli stratejileri ve hedefleriniz dahilinde web site optimizasyonu  için yapılması gerekenleri öğrenebilirsiniz.

Türkiye’nin İlk  Dönüşüm Optimizasyonu Eğitimi Başlıyor!

Türkiye’nin tek Digital Analytics Eğitim Akademisi olan ve  başta Google Analytics Eğitimi olmak üzere performans pazarlaması odaklı  konularda sektör profesyoneli dijital pazarlama yöneticilerinin eğitim verdiği Analytics Akademi’nin Dönüşüm Optimizasyonu Eğitimi 18 Mar 2017’de başlıyor

Analytics Akademi’nin Dönüşüm Optimizasyonu Eğitimi Başlıyor

Onur Air, Goldmaster ve Sanal Pazar, Makro Market ve Forbes 100’deki bir çok şirkete Dijital Pazarlama ve Dönüşüm Optimizasyonu süreçlerinde danışmanlık veren, Revolution DM Kurucusu  Kurucusu Yılmaz Bozan tarafından verilecek ve tam gün sürecek eğitimde, başta aşağıda listelenen konular olmak üzere, dönüşüm optimizasyonu ile ilgili  çeşitli konular uygulamalı olarak katılımcılarla paylaşılacak.

  • Dönüşüm Optimizasyonu Stratejileri Oluşturma
  • Etkin Tasarım ve Kullanıcı Deneyimi Uygulamaları
  • A/B testing, Landing Page Optimization
  • Dönüşüm İçin Google Analytics’in Etkin Kullanımı

Sınırlı sayıda kontenjanla sunulacak eğitim, Kanyon E-Ofis’de düzenlenecek. Eğitime kayıt olmak için; Analytics Akademi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...