Ana SayfaSEOBlog yönetim aracı Blog Compass rağbet görmedi

Blog yönetim aracı Blog Compass rağbet görmedi

-

Google’ın blog sahiplerinin bloglarını yönetmesi ve kontrol etmesi için verdiği hizmeti Blog Compass kapanıyor ve Google’ın kara listesine ekleniyor.

2018 yılında arama motorları arasında en popüleri Google, blog yazarları ve web sitesi sahipleri için Blog Compass adında yeni bir araç hizmeti vermeye başlamıştı. Blog yazarları ve web site sahipleri için trend içerikleri bulmaya yardımcı olan hizmet beklendiği gibi ilerleyemedi.

Blog yazarlarının gözdesi olan uygulama tutulmadı

Kullanım bakımından oldukça işlevsel olan Blog Compass uygulaması pratikte istenilen hizmeti veremediği için kapandığını söylemek mümkün olabiliyor. Çünkü bu uygulamanın kullanıcıları başka hizmetleri kullanması ve Blog Compass’ın ise yetersiz kaldığı için beklenen sonun habercisi olmuştu. İndirme rakamlarına kadar gerilerde kalan uygulama, yeni kullanıcılarını hoşça kal mesajıyla karşılıyor.

Blog Compass kapanıyor
Blog Compass kapanıyor

Bu uygulamanın kapanmasıyla birlikte kullanıcıları diğer hizmetlere yönlendirmeye çalışan Google, Site Kit eklentisini de duyurarak şu şekilde açıklama yaptı:

Google Site Kit Nedir?

Blog Compass uygulamasını birkaç ay içinde sonlandırmaya karar verdik. Blogunuzu yönetmeye devam etmek istiyorsanız, Blogger veya WordPress için Site Kit eklentisine bakın.

Google tarafından henüz resmi açıklama bulunmasa da uygulamayı kullanmak isteyen kullanıcılar bu mesajla karşılaşıyor, kapatılma nedeni olarak açıklama olmasa da en büyük nedenlerden birisi Hindistan’la sınırlı kalması olarak gözüküyor. Bir çok ülkenin kullanımına sunulmayan Blog Compass kapanıyor.

Emirkan Damar
Emirkan Damar
SEO alanında yazılar yazan Emirkan, iki yılı aşkın İmza İnternet Teknolojileri ekibinde yer alıyor. 20 Yaşındayım, Nişantaşı Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı ikinci sınıf öğrencisiyim, okuluma ek olarak İmza İnternet Teknolojilerinde Dijital Pazarlama alanında çalışmalar yapıyorum. Kişisel bloğumda da kendi deneyimlerimi ve dijital gelişmeler hakkında tecrübelerimi ve güncellemeleri sizlerle paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Google Güncellenmiş Tatil Reklamcılığı Kılavuzu'nu Yayınladı

Google’da sıralamanızı yükseltmek için 5 ipucu

0
Dijital pazarlama stratejilerinin vazgeçilmez bir unsuru olan arama motoru optimizasyonu (SEO), işletmelerin online görünürlüklerini artırmalarına katkı sağlamaktadır. Google'da daha üst sıralarda yer almak için...