Ana SayfaSEMGoogle, Adsense uygulamasını iOS ve Android marketlerden kaldırıyor

Google, Adsense uygulamasını iOS ve Android marketlerden kaldırıyor

-

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru ve en büyük şirketlerinden olan Google’dan beklenmedik bir hamle geldi. Google, Adsense uygulamasını iOS ve Android marketlerden kaldırıyor. Google resmi blogunda yayınladığı yeni bir duyuru ile Adsense uygulamasını iOS ve Android marketlerden kaldıracağını açıkladı.

Google, Adsense uygulamasını iOS ve Android marketlerden kaldırıyor

Sitelerinde reklam yayınlayan site yöneticilerinin yayınlanan reklamlar hakkında birçok veriye ulaştığı Adsense uygulaması yakın zamanda iOS ve Android marketlerden kaldırılacak.

Google, resmi blogunda yayınladığı yazılı duyuru ile 2019’un sonunda Adsense uygulamasını iOS ve Android marketlerden kaldıracağını açıkladı. Bu işlemin kullanıcılara daha iyi bir deneyim sağlamak amacı ile gerçekleştirileceğini belirten Google, yeni sistem hakkında da bilgiler verdi. İşte Google’ın Adsense uygulamasını iOS ve Android marketlerden kaldırma nedeni ve tüm detaylar;

Adsense uygulaması mobil marketlerden kaldırılıyor

Google’ın Adsense uygulamasını mobil marketlerden kaldırma kararı almasının ardından site yöneticileri bu kararın sebebini ve karardan nasıl etkileneceklerini merak etmeye başladı. Ancak baştan söyleyelim Google’ın Adsense hizmeti sona ermiyor.

Şirket, Adsense uygulamasını mobil marketlerden kaldırma kararının, mobil stratejisini gözden geçirdikten sonra verildiğini belirtiyor. İşte şirketin açıklamasından bir bölüm;

“Adsense uygulamasının mobil marketlerdeki varlıklarını 2019 sonu itibari ile sonlandırıyoruz. Tüm platformları destekleyen ortak bir web uygulamasına yatırım yaparak, mobil cihazlar için optimize edilmiş Adsense özelliklerini bugün sağlayabileceğimizden daha hızlı sunabileceğiz.”

Tüm bu gelişmeler mevcut mobil kullanıcılar için daha faydalı olacak gibi gözüküyor. Hatta bu güncelleme Adsense’i yalnızca masaüstü versiyonda kullananların da ilgisini çekecek.

Adsense kullanıcılarının sadece üçte birinin Adsense’e mobil cihazlardan eriştiğini söyleyen Google, gelişen mobil teknoloji, AMP (AMP’nin ne olduğu hakkında fikir sahibi olmayanlar sizler için daha önceden hazırladığımız “AMP Nedir?” başlıklı yazımızı okuyabilirler.) teknolojisinin gelişimi sayesinde mobil uygulamalara göre kullanıcılara, mobil destekli arayüzler ile daha hızlı ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi vadediyor.

Yani bu da demek oluyor ki Google, Adsense kullanıcılarına daha iyi bir hizmet ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunacak. Yazımızın başlarında da belirttiğimiz üzere Google’ın Adsense uygulamasını mobil marketlerden kaldırması, Adsense hizmetini sonlandırdığı anlamına gelmiyor. Yıl sonundan itibaren mobil kullanıcılar gelişmiş mobil destekli Adsense’e mobil tarayıcılar üzerinden erişebilecekler.

Kaynak : Google Resmi Blog

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Sunucu hatası (5xx) çözümü

Sunucu hatası (5xx) çözümü

0
5xx sunucu hatası, bir web sunucusunun isteği işlerken karşılaştığı bir hatadır. Bu genellikle sunucu tarafından meydana gelen bir hatadır ve hata nedeniyle kullanıcıların web...