Ana SayfaSEOGoogle My Business ortalama dönüşüm oranı açıklandı

Google My Business ortalama dönüşüm oranı açıklandı

-

Google My Business’ın şirketler için neden önemli olduğunu ve sağlanabilecek kazanımları yazılarımızda belirtmiştik. Peki Google My Business ortalama dönüşüm oranı nedir? Yani işletmenizin her 100 görüntülenmesinde kaç tıklama (etkileşim) alabilirsiniz.

Google My Business ortalama dönüşüm oranı açıklandı

BrightLocal‘in 45 bin yerel işletmenin verilerini analiz ederek gerçekleştirdiği çalışma Google My Business ortalama dönüşüm oranı hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlıyor. BrightLocal gerçekleştirdiği yeni araştırma ile, 4 ülkedeki 36 farklı sektöre ait kullanıcı eğilimlerini inceliyor.

İşte araştırmadan önemli satır başları;

Bir firma ayda ortalama 1000 kez görüntüleniyor

Google My Business’da yer alan her firma ortalama olarak her ay 1.009 kez görüntüleniyor. Bu da günde bir firmanın her gün ortalama 33 kez görüntülendiği anlamına geliyor. Bu 33 görüntülenme de müşterilerinizi etkilemek ve iletişime geçmelerini sağlamak için 33 ayrı fırsat demek.

Yine aynı 1000 görüntülemenin ortalama 840’ı belirli bir işletmenin adı yerine, işletme kategorisine ait aramalardan gelen ziyaretçilerden oluşuyor.

Her 1000 görüntülemenin 750’si Google arama sonuçlarından gerçekleştirilirken sadece 250’si Google Haritalar üzerinden gerçekleştiriliyor.

Google My Business ortalama dönüşüm oranı : %6

Gelelim yazımızın en çok merak edilen kısmına. Google My Business’da yer alan her işletme ayda ortalama 59 etkileşim alıyor. Bu da dönüşüm oranı yaklaşık %6 olduğu anlamına geliyor.

Bu oran sizlere düşün gelebilir ancak, bu oran 2017’de %3.87 iken, 2018’de sadece %4.83’tü.

Görüntülemeler ve görüşler arasında pozitif ilişki mevcut

Google My Business sayfanızda fazla fotoğraf olması ve pozitif yorumlara sahip olması, daha fazla görüntüleme almak için oldukça önemli.

Raporun tamamına ulaşmak için buraya tıklayabilir ve raporu ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

0
SEO uyumlu içerik, web site ve içeriklerinizin arama motorlarında daha iyi bir performans göstermesi için oldukça önemlidir. Bu nedenle, SEO uyumlu içerik yazımı konusunda...