Ana SayfaPazarlamaBütçenize Uygun Video Pazarlama İçeriği Nasıl Oluşturulur?

Bütçenize Uygun Video Pazarlama İçeriği Nasıl Oluşturulur?

-

İnsan beyni görsel içeriği diğer tüm içerik türlerinden daha hızlı işler. Görsellere olan sevgimiz göz önüne alındığında, videonun pazarlamacılar için neden en iyi araçlardan biri olduğu anlaşılıyor. O halde pazarlamacıların neden eşi benzeri görülmemiş bir hızla video pazarlama içeriği oluşturduklarına da şaşırmamak gerekir.

Birçok insan uzun süre dikkatini toplayamadığı için video içerikleri, verilmek istenen mesajın hızlı ve sindirilmesi kolay bir şekilde iletilmesini sağlar. Videolar, karmaşık konuların hedef kitle için anlaşılması kolay kavramlara dönüştürülmesine yardımcı olur. 

Bütçenize Uygun Video Pazarlama İçeriği Nasıl Oluşturulur?

Video içerik pazarlaması ile pazarlamacılar yüksek başarılar elde etmeye devam ediyor. Yaklaşık %92’lik bir kesim, video içeriklerinin pazarlama stratejisinin önemli bir parçası olduğunu söylüyor. 

Ne kadar önemli bir yeri olsa da video içeriği oluşturmanın maliyeti yüksek olabilir. Küçük işletmeler yüksek maliyetler sebebiyle video içerik pazarlamasından uzak duruyor. Elbette bütçenize uygun bir maliyetle video pazarlama içeriği oluşturmanız mümkün.

Bütçeye Uygun Video Pazarlama İçeriği Oluşturma

Video yapım araçları, zaman geçtikçe dijital pazarlamacılar ve küçük işletmeciler için daha erişilebilir hale geldi. Artık herkes herhangi bir uzmanlık bilgisine sahip olmadan video içeriği oluşturabilir ve iletişime ihtiyaç duymadan pazarlama için kullanabilir. 

Düşük bütçeyle oluşturulan bir video, kalitesiz olmak zorunda değildir. Bir çok düşük bütçeli video, piyasadaki pahalı video içerikleri gibi gösterişli ve profesyonel görünebilir. 

Cep Telefonunuzu Kullanın

Video içeriği oluşturmanın en ekonomik yolu kendi cep telefonunuz ile çekim yapmaktır. YouTuberlar cep telefonlarını kullanarak harika içerikler oluşturuyorsa siz de yapabilirsiniz.

Çoğu akıllı telefonda yüksek kaliteli dahili kameralar bulunur ve bu sayede 0 maliyetle video pazarlama içeriği oluşturabilirsiniz.  Cep telefonunuzla video içeriği oluştururken yararlanabileceğiniz püf noktalar:

Tripod Kullanmak

Video çekerken tripod kullanmak size birçok açıdan fayda sağlar. Telefonunuzu sabitleyerek video çekeceğiniz için hem telefonunuz çekim sırasında titremez ve videonun kalitesi bozulmaz. Hem de telefonu bir yere yaslayarak video çekmek istediğinizde telefonunuzu düşme ve zarar görme gibi olumsuz ihtimallerden korumuş olursunuz.

Video Kaydı Sırasında Telefona Yakın Durun

Akıllı telefonlar güçlü mikrofonlara sahip olmadığı için telefondan uzakta durmak videonun ses kalitesini etkileyebilir. Sesleri daha net bir şekilde yakalayabilirsiniz. Kayıt yaparken harici bir mikrofon da kullanabilirsiniz.

Doğal Işık Tercih Edin 

Yapay ışıklara maddi imkanınız yoksa, video çekimleriniz için doğal ışığı kullanın. Sadece yeterli miktarda doğal ışığın olduğu zamanlarda çekim yapmaya özen gösterin, böylece video kalitesini artırabilirsiniz.

Bütçenize Uygun Video Pazarlama İçeriği Nasıl Oluşturulur?
Bütçenize Uygun Video Pazarlama İçeriği Nasıl Oluşturulur?

Ekran Kaydetme Yazılımı Kullanın

Müşterilere yazılımınızın nasıl çalıştığını göstermek mi istiyorsunuz? Ekran kaydetme yazılımı kullanmak, onlara yazılımınızın bir önizlemesini sunmanın çok iyi bir yoludur.

Çoğu ücretsiz olan bu yazılımlar ürününüzün nasıl çalıştığını gösterir ve ayrıca ekranınızı kaydetmenize olanak sağlar. İnsanların %96’sı ürün ve hizmetleri anlamak için açıklayıcı videolar izler. Bu nedenle pazarlamacılar en yaygın olarak açıklayıcı videolar oluşturur. 

Sonuç olarak, yeni bir ürünü piyasaya sürüyorsanız ve nasıl çalıştığını göstermeye ihtiyacınız varsa, size sunulan ücretsiz ekran kaydetme yazılımını kullanmaktan çekinmeyin.

Ücretsiz Video Düzenleme Yazılımı Kullanın

Videoları çektikten sonra, videoları düzenlemeniz ve birleştirmeniz gerekmektedir. Ayrıca videoyu daha ilgi çekici hale getirmek üzerinde düzenlemeler yapmanız gerekebilir. 

Bu düzenlemeleri yapabilmek için bir video düzenleme uygulamasına ihtiyaç duyarsınız. Videoları kaliteli bir şekilde ücretsiz uygulamalar aracılığıyla düzenleyebilirsiniz. Bu tarz uygulamalar basit bir arayüze sahip olduğu için düzenleme yapmak için bu konuda uzman olmanız gerekmez. 

Müşterilere Başvurun

Müşterileriniz aynı zamanda video içerik pazarlamanız için değerli birer kaynaktır. Markanızdan memnun kalan müşterilerden ürünlerinizle ilgili deneyimlerini video aracılığıyla paylaşmalarını isteyebilir ve içeriği sosyal medya sayfalarınızda paylaşabilirsiniz.

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, henüz ürünlerinizi denememiş olan insanların güvenini kazanmanıza ve potansiyel müşteri oluşturmanıza yardımcı olur. İnsanlar, marka tanıtımının herhangi bir diğer biçiminden daha çok, diğer insanların yorumlarını ve önerilerine güvenirler.

Bu nedenle, müşteri deneyimi yönetimi başarınızı sergilemek için bir Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik (UGC) stratejisi oluşturmak uygun maliyetli bir seçenektir. İçerikler müşterilerden geleceği için sizin yapmanız gereken tek şey onları sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmaktır.

Bütçenize Uygun Video Pazarlama İçeriği Nasıl Oluşturulur?

Animasyonlu Videolar Oluşturun

Oyuncuları kiralamak ve pahalı bir kamera ekibi için ödeme yapacak paranız olmayabilir. Bu nedenle video içerik pazarlamanız için animasyonlu videolar kullanabilirsiniz. 

Animasyonlu videolar diğer video içeriklerine göre daha kolay üretilebilir. Ayrıca video içerik pazarlamasında animasyonlar oluşturmak için birçok arayüzü kolay ve anlaşılır araçlar bulunmaktadır. 

En iyi hizmet veren animasyon araçları ücretsiz değildir. Premium özelliklerden yararlanmak için aylık bir abonelik ücreti ödemeniz gerekir. En iyi animasyon araçları ücretsiz değildir ve premium özelliklerinden yararlanmak için aylık bir abonelik ücreti ödemeniz gerekecektir. Örneğin, marka renkleri ve logosu gibi markalama unsurlarıyla videolar oluşturabileceksiniz.

Bu araçlar, videoları sosyal medyada paylaşmanızı veya bir meslektaşınızla paylaşmanızı kolaylaştıran basit paylaşım seçenekleriyle birlikte gelir.

Birçok üst düzey marka, müşterilerini etkilemek için animasyonlu videolar kullanır. Örneğin, Starbucks kahveyi neden karıştırdığına dair hazırladığı bir animasyon videosu paylaştı. Marka, bu basit animasyon videosu aracılığıyla eşsiz karışımını elde etmek için neden dünyanın dört bir yanından farklı kahve lezzetlerini bir araya getirdiğini açıklıyor.

Sonuç olarak video içerik pazarlaması, müşterilerinize çevrimiçi olarak ulaşmanın etkili bir yoludur. Videolar, mesajınızı hızlı bir şekilde iletebilmenizi ve karmaşık konuları da dakikalar içinde açıklamanıza yardımcı olur. 

Animasyonlu videolar oluşturmak için, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik ve ücretsiz video düzenleme araçları gibi yöntemlerle video prodüksiyonu gibi konularda yüksek ücretler ödemeden birçok yola başvurabilirsiniz. Bu nedenle, marka farkındalığınızı ve satışlarınızı artırmak için bu uygun bütçeli video pazarlama stratejilerini kullanmaya başlayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Pazarlamada Yükselen Trendler: 2024 ve Ötesinde Ne Bekleniyor?

Dijital Pazarlamada Yükselen Trendler: 2024 ve Ötesinde Ne Bekleniyor?

0
Teknolojinin gelişimi her geçen yıl hızlanarak devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda, yapay zekâdan robotlara, yazılım inovasyonlarından kuantum bilişimi birçok çarpıcı gelişme yaşandı. İş süreçlerinde, günlük...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?