Ana SayfaSosyal MedyaÇin’in popüler arama motoru Baidu, ChatGPT’ye rakip bir teknoloji geliştiriyor

Çin’in popüler arama motoru Baidu, ChatGPT’ye rakip bir teknoloji geliştiriyor

-

Arama motoru devlerinden Çin merkezli Baidu, OpenAl’un geliştirdiği ChatGPT’ye rakip olarak yapay zeka destekli Chatbot teknolojisini geliştirmekte. ChatGPT’nin yakaladığı başarının ardından pek çok şirket bu alana yönelmiş durumda.

Yapay Zeka (AI) teknolojisi günümüzde herkes tarafından hayatın vazgeçilmez bir parçası olmuş durumda. Teknoloji sevdalılarının ilgisine göre dijital asistanlar ile başlayan bu süreç şu an Chatbotlar ile ilerlemekte. Son zamanlarda trend haline gelen OpenAI tarafından geliştirilmiş olan yapay zeka destekli ChatGPT sektörün gidişatı ve müşteri beklentisi hakkında bizlere ipuçları veriyor.

Şirketin yakaladığı bu büyük başarı rakiplerininde dikkatini çekmiş durumda, bu durum yeni sohbet robotlarının gelişmesine öncü olmakta. Son yayınlanan raporlara göre Baidu yapay zeka (AI) Chatbot hizmetini sunmaya hazırlanıyor.

Baidu, ChatGPT benzeri bir teknoloji ile karşımıza çıkacak

Asya’nın popüler arama motoru Baidu, OpenAI ın ChatGPT’sine benzeyen yeni bir yapay zeka sohbet robotlarının hizmetini sunmak için çalışmalara devam etmekte, hizmetin Mart ayında kullanıcı ile buluşması planlanıyor. Bu yeni Chatbot, diğerlerinden farklı olarak bağımsız bir uygulama şeklinde alıcıya sunulacak ve bunun yanında arama motoru ile de entegre şekilde çalışabilecek.

Çin’deki sohbet robotları mevcut performans olarak sosyal etkileşimde kullanılırken, ChatGPT’yi programlama ve makale yazma gibi daha profesyonel konularda da kullanabileceğiz. Baidu, kullanıcılarına aramalarında Chatbot tarafından edinilen verileri de dahil ederek daha geniş kapsamlı sonuçlar sunmayı hedefliyor.

Baidu, üretimini ve bu şekilde gelir kaynaklarını, günümüz dünyasının gidişatına ayak uydurarak yapay zeka teknolojisine doğru genişletme yönünde ilerlemekte. Bu hizmete dahil olarak, bulut hizmetleri, çipler ve otonom sürüş teknolojileri de yer almakta. Baidu yapay zeka teknoloji ile gelir akışında çeşitliliğe gitmeyi hedefliyor. Yakın zamandaki bir geliştirici konferansında şirket senaristler, illüstratörler, editörler ve animatörlerin yerini almaya aday, bu iş kollarının hizmet özelliklerini  karşılayabilecek şekilde tasarlanmış yapay zeka destekli üç ‘’creators’’ tanıttı. Bu gelişmeler, Baidu’nun yapay zeka teknolojisine olan bağlılığını, çeşitli endüstrilerde devrim yaratma potansiyelini gözler önüne seriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Sitenizin mobil hızını artırmanın yolları neler?

Sitenizin mobil hızını artırmanın yolları neler?

0
Google 2010 yılında, site hızının masaüstü arama motoru sıralama algoritmalarına etki eden bir faktör olacağını duyurmuştu. Hızlı yüklenen sitelerin diğer web sitelerine göre SEO...