Ana SayfaPazarlamaDijital Çırak Programı #2 Başlıyor 

Dijital Çırak Programı #2 Başlıyor 

-

İmza İnternet Teknolojileri, Dijital Çırak Programı #2 ile yeniden sizlerle! Yıllardır dijital pazarlama alanında stajyer yetiştiren İmza, oluşturduğu Dijital Çırak Programı serisiyle eğitim vermeye devam ediyor. Dijital Çırak Programı’nın temel amacı dijital pazarlama alanında çalışmak isteyen katılımcılara yol göstermek ve onlara sektörü deneyimleme fırsatı sunmak.

 İlkinin Aralık 2022 de yapıldığı Dijital Çırak Programının nasıl geçtiğini merak ediyorsanız, YouTube’da yer alan Dijital Çırak Programı Nasıl Geçti? videosunu izleyebilirsiniz!

Dijital Çırak Programı #2 Başlıyor 

Dijital Çırak Programı’nda kimler hangi eğitimleri verecek?

Eğitimler dijital pazarlama ve tasarım alanında gelişmiş eğitmenler tarafından verilecek. Her bir eğitmen alanında uzman olduğu konu hakkında teknik bilgileri ve tecrübelerini katılımcılara aktaracak. 

 • Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Yılmaz (Dijitalleşme ve Dijital Dönüşümün Temelleri)
 • Ahmet Beliktay (Sosyal Medya)
 • Dr. Ahmet Çubukcu, PMP (Dijital Pazarlama Stratejileri)
 • Azade Seren Özaltun (İletişim Stratejisi ve İçerik Planlaması)
 • Ceren Varol (WordPress)
 • Hasan Yaşar (SEO)
 • Haydar Özkömürcü (Sosyal Medya Reklamcılığı)
 • Hayriye Okka (Google Ads)
 • Kemal Eroğlu (Grafik Tasarım Temelleri)
 • Melih Güney (Pazarlamanın Temelleri)
 • Pelin Yaşar (Dijital Fotoğrafçılık)
 • Zeynep Kuzhan (UX Tasarım)

Program ücreti nedir?

Dijital Çırak Programı ücretsizdir. Katılımcıların haftada en az 1 gün ofise gelerek haftasonu yapılan eğitimlerden öğrendiklerini uygulaması beklenmektedir. Eğitim sürecinde sektörle ilgili öğrendikleri bilgilerin uygulanmasını sağlayan bir ortam oluşturulacaktır.

Programa kimler başvurabilir?

Programa tüm bölümlerin üniversite 4. sınıf öğrencileri ya da yeni mezunları, farklı bir kurumda çalışmayan kişiler başvurabilir. 

Programa kaç kişi kabul edilecek?

Online başvuruları geçen kişiler ile yüz yüze görüşmeler yapılacak ve ardından 20 kişi kabul edilecek. Programa 2 hafta devam etmeyen öğrenci eğitim hakkını kaybedecek. 

Programın son başvuru tarihi ne zaman?

Dijital Çırak Programı #2’ye katılmak isteyenler 4 Kasım 2023 saat 23:59’a kadar başvuru yapabilirler. 

Süreç nasıl ilerleyecek?

İmza İnternet sitesinden yer alan başvuru formu doldurulacak, online elemeyi geçen öğrencilere e-posta gönderilecek. Uygun görüşme zamanı belirlendikten sonra yüz yüze bir görüşme gerçekleştirilecek. Yüz yüze görüşmede katılımcılarda toplamda 1 saati geçmeyecek ufak bir görev verilecek. Görüşme sonuçları katılımcılara sürecin sonunda bildirilecek.

Dijital Çırak Programı eğitimi nerede verilecek?

Eğitimlerin tamamı İmza İnternet Teknolojileri’nin Konya’daki ofisinde verilecek. Eğitmenlerin bir kısmı çevrimiçi bağlanarak eğitim verecek.

Ofis açık adresi; Melikşah Mh. Zuhal Sk. No:4/2 Meram/Konya. (Google Maps)

Eğitim ne zaman başlayacak?

Eğitimler, herkesin programına uyması için Cumartesi günleri yapılacak. İlk eğitim 11 Kasım 2023’te başlayacak ve eğitimler 11:00- 14:00 saatleri  arasında gerçekleşecek. 

Eğitim ne kadar sürecek?

Dijital Çırak eğitimi 16 hafta, toplam 48 saat sürecek. SEO eğitimi 15 saat, diğer eğitimler ise 3’er saat sürecek. Dijital Çırak eğitimi sona erdikten sonra  Dijital Kalfalık ismini verdiğimiz SEO Uzman eğitimi verilecek. Dijital Kalfalık eğitiminin katılımcıları ve detayları daha sonra açıklanacak.

Eğitime katılanlar için yol ve yemek masrafları karşılanacak mı?

Hafta İçi eğitim günlerinde yemek masrafları İmza İnternet Teknolojileri tarafından karşılanacaktır. Haftasonu eğitim süresince ikramlar olacaktır. Ancak eğitim sürecinde yol masrafı karşılanmayacak. 

Eğitim sonunda katılım belgesi verilecek mi?

Eğitimi tamamlayan öğrenciler için eğitim sonunda bu eğitimi aldıklarına dair bir katılım belgesi verilecek. Katılım belgesi haricinde katılımcılar için iş yönlendirmeleri ve mentörlük sağlanacak. 

Eğitimin iş garantisi var mı?

Programa katılan öğrenciler arasından şirketin çalışmak istediği kişiler için ajans bünyesinde istihdam seçeneği sunulmaktadır. Ancak eğitime katılan tüm adaylar için garanti verilmemektedir. Sektörde bu alanda geniş iş fırsatları olduğu için, alacağınız eğitimin iş bulma sürecinde katkısı olacaktır. Geçtiğimiz yıl Dijital Çırak Programına katılan 2 kişi ajans’ta çalışmaya başladı, birçok katılımcıya işle alakalı yönlendirmeler yapıldı ve referans olundu.

Dijital Çırak Programı’na nasıl başvurabilirim ?

İmza İnternet Teknolojileri internet sitesi üzerinden programın detaylarını öğrenebilir ve başvuru formunu doldurarak eğitime başvurabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...