Ana SayfaSEOEmlak sektöründe bağlantı oluşturmak için en iyi 4 taktik

Emlak sektöründe bağlantı oluşturmak için en iyi 4 taktik

-

Emlak sektörü, artık her alanda ciddi bir rekabet içerisinde. Bu nedenle arama motorlarında, sosyal ağlarda öne çıkmak isteyen işletmelerin güçlü bağlantılar kurması gerekir. Dijital dünyaya taşıyan gayrimenkul sektörü, yeni bir ev ya da mülk almak isteyenlerin ilk olarak internette arama yapma gerçeğiyle yüz yüze. Yapılan araştırmalara göre yeni bir ev satın almak isteyen kişilerin yüzde 97’si işe internet araştırmasıyla başlıyor. Bu nedenle, emlak sektöründe yer alan işletmelerin güçlü bir web varlığına sahip olması oldukça önemlidir.

Güçlü web siteleri oluşturmanın en iyi yollarından birisi kaliteli bağlantılar oluşturmaktır. Bağlantılar, sitelerdeki içeriğin ne kadar önemli ve güvenilir olduğunu arama motorlarına işaret eder. Bu işaretler ne kadar artarsa, web sitelerinin üst sıralarda yer alması da o kadar kolay olacaktır.

Emlak sektöründe bağlantı ağı kurmanın zorlukları

Emlak sektöründe artan rekabet ile birlikte bağlantı ağı kurmanın pek çok zorluğu var. Pazardaki oyuncu sayısının artması, rekabetten sıyrılma noktasında işleri çok daha zor hale getiriyor. Üstelik sektörde yüksek bütçe ve yatırımlarla yer alan şirketler de büyük oyuncu olarak emlak sektöründe aşılması gereken bir güç. Yerel SEO gibi çalışmalar ile yerelde güçlenmek, rekabette işletmelere ciddi avantajlar sağlar.

İşte emlak sektöründe bağlantı oluşturmak için en iyi 4 taktik

Ağı geniş tutun

Emlak sektörü tamamen ilişkilere dayanır ve ikili ilişkilerde başarılı olmak, satışların artmasını ve daha geniş bir portföyün oluşturulmasını sağlar. Bağlantı oluşturmak için işe yerel ağdan başlanmalıdır. Yerel ağdaki bloglar, web siteleri vs. gibi alanlar ağ kurmak için en iyi seçeneklerden birisidir. Bölgedeki dernekler, kurum ve kuruluşlarının web sayfalarından alınacak bağlantılar rakiplere karşı önemli bir avantaj sağlar.

Coğrafi hedefli içerik oluşturun

Coğrafi hedefli içerikler,  bölgede etkileşimde olan kullanıcılara ulaşmanın en kolay yoludur. Bu nedenle standart emlak listelemelerinin yanı sıra güçlü bir blog sayfasına da sahip olunmalıdır. İçeriklerde, hizmet verilen bölgedeki sosyal yaşamın tanıtılması, sosyal olanaklara yer verilmesi o bölgeye taşınmak isteyen kişinin araştırmasında öne çıkabilir. Böylece ev almak için araştırma yapan kişilerin bu tip yazılar ile potansiyel bir müşteri haline gelmesi sağlanabilir.

Görüş ve incelemelerin gücünü kullanın

İncelemeler ve yorumlar, yeni bir hizmet almak isteyenler için her zaman önemli bir referanstır. Bölgedeki diğer işletmeler, çalışma ortakları inceleme ve yorum almak için doğru bir başlangıç olacaktır.  Bu çalışma için kullanılan tüm işletmelerin bir listesi yapılmalı ve ardından web sitelerine referanslar, yorumlar bırakılmalıdır.

Forumları ve sosyal ağları kullanın

Forumlar, sosyal ağlar bağlantılar oluşturmak ve işletmelerin bilinirliğini arttırmak için önemli araçlardan birisidir.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

seo uyumlu içerik nedir içerik üreticiliği seo içerik içerik hazırlama

İçerik pazarlama ile marka bilinirliği nasıl sağlanır?

0
İnsanlar markanızın varlığından haberdar değillerse sizden alışveriş yapamazlar. Marka bilinirliğinin amacı da tam olarak budur. Marka bilinirliği, insanların size ihtiyaç duyduklarında işletmenizi tanımalarına ve...