Ana SayfaPazarlamaEtkileyici bir dijital portföy oluşturmak için en iyi 4 ücretsiz portföy web...

Etkileyici bir dijital portföy oluşturmak için en iyi 4 ücretsiz portföy web sitesi

-

İster bir UX tasarımcısı, serbest yazar veya fotoğrafçı olun, potansiyel müşterileri etkilemek ve gelecekteki işleri bulmak için etkileyici bir çevrimiçi portföy çok önemlidir.

Çevrimiçi portföy nedir?

Çevrimiçi portföy, becerilerinizi ve yeteneklerinizi sergileyen çalışmalarınızın bir koleksiyonudur. Bir portföy, geçmiş iş deneyimlerinizi, niteliklerinizi, becerilerinizi, tamamladığınız dereceleri, sertifikalarınızı, kazandığınız ödülleri ve ayrıca çalışmalarınızdan bazı örnekleri içermelidir. Çalışmalarınıza örnek olarak alanınıza bağlı olarak fotoğraflar, yazı örnekleri, vaka çalışmaları, elektronik tablolar veya ders planları verilebilir.

WordPress.com

Önemli bir içerik yönetim platformu olan WordPress, ücretsiz olarak ayrı bir portföy sayfası olan bir blog oluşturmanıza olanak tanır. WordPress, özellikle blog oluşturmak ve çalışmanızı sergilemek için 100’den fazla ücretsiz tema sunar.

Örneğin, yazı yazmak için veya fotoğrafçılığınız için bir sayfa istiyorsanız, WordPress size çeşitli yaratıcı çalışma parçalarını göstermek için etkinleştirecek kadar esnektir.

Behance

Sitede milyonlarca UX/UI tasarımcısı, sanatçısı ve fotoğrafçısı bulunan Behance, en yaygın kullanılan çevrimiçi portföy web sitelerinden biridir. Ayrıca son derece basit ve kullanımı kolaydır. Çalışmanızı projeye göre düzenleyebilir, yapım aşamasındaki projeleri listeleyebilir ve takipçilerden geri bildirim isteyebilirsiniz. Ek olarak, site portföyünüzü sosyal medya hesaplarınıza bağlamanıza izin verir.

Behance’in devasa dijital topluluğu, özellikle işe alım görevlileri ve görüşmeciler siteyi yetenek bulmak için incelediklerinden, adınızı orada duyurmak için iyi bir seçenek haline getiriyor. Bununla birlikte, Behance, çalışmanızı görüntüleyen ve beğenen kişilerin sayısını gösterir.

Crevado

En kolay ücretsiz portföy web sitelerinden biri olan Crevado, projelerinizi yüklemek ve gerçek kullanım kolaylığı için ekranda yeniden düzenlemenize olanak tanır. Site ayrıca herhangi bir cihaz için otomatik olarak optimize edilmiştir, böylece portföyünüz bir akıllı telefon veya tabletin yanı sıra bir masaüstünde de görüntüleyebilirsiniz.

Crevado ayrıca güvenlik barındırma ve SSL sertifikası ile gelir, böylece portföy siteniz güvende kalır. Herhangi bir kod yazmadan tasarımınızı tercihlerinize göre özelleştirebilirsiniz. Hepsinden iyisi, platformun PayPal ve Fotomoto ile entegrasyonları sayesinde çalışmalarınızı çevrimiçi satabilirsiniz.  

Portfoliobox

Portfoliobox, fotoğrafçılar için özel olarak tasarlanmış bir web sitesi oluşturucudur ve en iyi çalışmanızın profesyonel görünümlü duyarlı galerisini oluşturmak için iyi bir seçenektir. Ek olarak, Portfoliobox, baskılarınızı veya diğer sanat eserlerini doğrudan siteden (herhangi bir komisyon ödemeden) satmanıza olanak tanıyan bir e-ticaret bağlantısı sunar. Ücretsiz planla, ziyaretçileri ve potansiyel müşterileri sitenize daha fazla çekmek için bir blog oluşturabilirsiniz.

Çevrimiçi portföyünüzü oluşturma

Çevrimiçi bir portföy, sizi alanınızdaki diğer adaylardan veya profesyonellerden ayırabilecek çalışma ve becerilerinizin kanıtını sağlar. Yukarıdaki araçlardan herhangi birini kullanarak kısa sürede ücretsiz bir portföy oluşturabilirsiniz.

Melisa Karadaş
Melisa Karadaş
İmza İnternet Teknolojileri ekibinde yer alıyorum ve sosyal medya yönetimi alanında çalışmalarımı sürdürüyorum. Bir bilgisayar akademi kursunda sosyal medya ve pazarlama uzmanlığı eğitimi aldım. Bu alanı sevdim ve ilerlemek istediğime karar verince İstanbul Kültür Üniversitesin ’de yeni açılan Dijital Medya ve Pazarlama bölümünü yazdım. Son sınıf öğrencisiyim. Hem okuyorum hem de İmza İnternet Teknolojilerinde Dijital Medya alanında çalışmalar yapıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Google Güncellenmiş Tatil Reklamcılığı Kılavuzu'nu Yayınladı

Google’da sıralamanızı yükseltmek için 5 ipucu

0
Dijital pazarlama stratejilerinin vazgeçilmez bir unsuru olan arama motoru optimizasyonu (SEO), işletmelerin online görünürlüklerini artırmalarına katkı sağlamaktadır. Google'da daha üst sıralarda yer almak için...