Ana SayfaSEOGoogle büyük haber sitelerinin öne çıkma durumunu inceliyor

Google büyük haber sitelerinin öne çıkma durumunu inceliyor

-

Uzun zamandır küçük fakat profesyonel içerikler hazırlayan haber sitelerinin şikayetçi olduğu durum Google’ın odak noktağı oldu.

Google büyük yayıncıların konuyu daha iyi bilen fakat küçük sitelere kıyasla gösterimini düşük tutuyor. Büyük internet siteleri otorite sahibi olması sebebiyle rakibi olan küçük internet sitelerinin gösterimini engelliyor ve her konuda üst sıralara çıkıyordu.

Twitter’da başlayan şikayet konuları bir çok farklı SEO platformunda konuşuluyor, SEO ve site sahipleri her zaman otoriter haber sitelerinin her konuda ön planda olmasından yakınıyor. Aynı zamanda anahtar kelime yamyamlığı yapan haber siteleri kullanıcı deneyiminden çok artık tıklanma ve görüntülenme için çabalıyor. Twitter üzerinden hereandnowim tarafından atılan tweet John Mueller’in de ilgisini çekti ve bu duruma bir açıklık getirdi.

Hereandowim tarafından sorulan soru: Güvenilir haber kuruluşları google arama algoritmalarıyla oynamaya başladı, herhangi bir onay veya ret sistemi mevcut mu? Veya onlarla başa çıkmanın bir yolu var mı?

Bu soruya cevap olarak John Mueller sert bir çıkış yaparak: Yani senin hakkında yazacağın bir konuyu haber siteleri yazmamalı mı? Bu biraz sert bir soru görünüyor.

John Mueller bu soruyu yanıtladıktan sonra Google’dan Danny Sullivan araya girerek: Paylaştığın ekran görüntüsünde ilk sayfayı yansıtmadığını düşünüyorum. Bununla birlikte sponsorlu içerik barındıran herhangi bir site hakkında geniş bir rehberlik sağladığını düşünüyorum.

Tweet’in devamında Google ekibi haber sitelerinin yaptığı bu durumu normal olarak karşılarken SEO alanında çalışma yapan ve internet sitesi sahibi olan diğer kişiler bu durum hakkında daha da şikayetçi olmaya devam ederken WSJ, CNN, Cnet ve daha bir çok internet sitesinin indirim kuponu, poker, slot, kitap ve daha bir çok konu hakkında içerik yazarak anahtar kelime yamyamlığı konusunda şikayetçi oldu.

Emirkan Damar
Emirkan Damar
SEO alanında yazılar yazan Emirkan, iki yılı aşkın İmza İnternet Teknolojileri ekibinde yer alıyor. 20 Yaşındayım, Nişantaşı Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı ikinci sınıf öğrencisiyim, okuluma ek olarak İmza İnternet Teknolojilerinde Dijital Pazarlama alanında çalışmalar yapıyorum. Kişisel bloğumda da kendi deneyimlerimi ve dijital gelişmeler hakkında tecrübelerimi ve güncellemeleri sizlerle paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Binance Smart Chain Nedir?

0
Blokzinciri ekosisteminde, yeni ağlar geliştirilmeye devam ediyor ve kullanıcılara iyi bir deneyim sunuyor. BSC, yani Binance Smart Chain ağı bunlardan biridir. Kullanıcılara, token -...