Ana SayfaSEOGoogle'ın HTTPS olmayan sayfaları da taradığı doğrulandı

Google’ın HTTPS olmayan sayfaları da taradığı doğrulandı

-

Google’ın HTTPS(Güvenli) olmayan sayfaları ve içerikleri dizine ekleyeceğini ve sıralayabileceğini hali hazırda biliyoruz. Bu aynı zamanda HTTPS olmayan bağlantıların da taranabileceği anlamına gelirken bu bilgiyi Twitter üzerinden John Mueller Lars Skjoldby’in sorduğu soru doğrultusunda onayladı.

Las Skjoldby:Alan adını yeniden markalama nedeniyle değiştirirseniz ve birkaç yıl boyunca eski alan adından yenisine yönlendirmeleri sürdürürseniz, eski alan adındaki SSL sertifikanızı da yenilemeniz gerekir mi?

John Mueller: Kullanıcılar oraya giderse, elbette. Tek başına taramak için buna gerek yoktur.

Frank J: Yani hala https olmayan sayfalar taranabiliyor mu?

John Mueller: Tabii, neden olmasın?

Eğer mevcutta bir SSL sahibi iseniz internet siteniz https şeklinde listelenir ve herhangi bir güvenli sertifikası uyarısı vermez. Gün geçtikçe değeri artan güvenlik sertifikaları arama motorları için artık net bir unsur olduğunu kabul edebiliriz. Sıralamalar, site trafiği ve dönüşüm gibi bir çok etkiyi artıracak olan güvenlik sertifikaları kendi içerisinde de bir çok farklı çeşide sahiptir.

  • Standart SSL
  • Subdomain Destekli SSL
  • Ev SSL

Bunların arasından ihtiyacınıza göre birisini seçebilirsiniz, arasında en kapsamlı olan Ev SSL’i e-ticaret için çokça kullanılıyor ve daha dikkat çekiyor.

HTTPS’ye geçiş yaptıktan sonra neler yapılmalı?

İnternet sitenizde SSL’in sorunsuz bir şekilde çalışmasını istiyorsanız SSL kurulumunun yanı sıra kullandığınız CMS’lerde menü yönlendirmeleri, resimlerin bağlantıları ve iç sitedeki linklerin yönlendirmelerini https olarak yönlendirdiğinize emin olun. Search console’da internet sitenizin alan adı mülkü veya https:// olarak doğrulandığından emin olduktan sonra robots.txt dosyalarını da güvenli olan bağlantı ile değiştirin.

Emirkan Damar
Emirkan Damar
SEO alanında yazılar yazan Emirkan, iki yılı aşkın İmza İnternet Teknolojileri ekibinde yer alıyor. 20 Yaşındayım, Nişantaşı Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı ikinci sınıf öğrencisiyim, okuluma ek olarak İmza İnternet Teknolojilerinde Dijital Pazarlama alanında çalışmalar yapıyorum. Kişisel bloğumda da kendi deneyimlerimi ve dijital gelişmeler hakkında tecrübelerimi ve güncellemeleri sizlerle paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?