Ana SayfaSEOGoogle arama sonuçlarında işletmelerin hizmet alanı da listelenecek

Google arama sonuçlarında işletmelerin hizmet alanı da listelenecek

-

Google arama sonuçlarında mevcutta Google My Business kullanan işletmeler arama sonuçlarında hizmet verdiği alanı listelemeye başlıyor.

Ben Fisher’ın farkettiği ve Twitter üzerinden duyurduğu bu özelliği takipçileriyle paylaştı;

Google My Business üzerinden hizmet alanlarını belirten işletmelerin hizmet alanları arama sonuçlarında otomatik olarak görüntülenecek. İşletmeler tarafında bunun SEO için ne kadar yararlı olabileceği tartışılırken kullanıcı deneyimi için önemli bir kriter olabilir. Buna yanıt olarak Miriam Ellis ise eleştirerek;

Google’a bir adım daha yakın, işletmelerin hizmet alanlarını haritalandırmasına ve listede gösterilenin bu olmasına izin veriyor. Bu çok temel bir soru: Bir sonraki kasabadaki 24 saat çalışan tesisatçı benimkine hizmet ediyor mu?

Sağlık ve güvenlik kriteri görüntülenmeye başladı

Google My Business sonuçları gün geçtikçe arama motorlarında daha da fazla görüntülenmeye başlıyor. Yukarıda belirtilen Hizmet Alanları görüntülenmesi Türkiye’de daha kullanıma sunulmuş olmasa da Sağlık ve güvenlik kriteri aktif olarak Türkiye arama sonuçlarında görüntüleniyor.

Bu özelliğin görüntülenmesi için kullanıcıların bu kriteri oylaması ve Google My Business üzerinden bu kriterlerin işletme tarafından işletmeler tarafından belirtilmesi gerekiyor.

Google My Business hesabım neden askıya alındı?

Google arama sonuçlarında Google My Business’ı çok daha fazla görüntülemeye başlarken spam işletme kaydı yapan kişiler için herhangi bir çalışma yaptığını duyurmadı. Özellikle kombi, tesisat, nakliyatçılar ve teknik servis gibi işletmelerin çokça kullandığı bu spam hizmet yöntemine bir çare bulunmadı. Kullanıcılar tarafından spam işletmeler bildiriliyor fakat çokça talep olmadıkça bu işlem de yararsız kalıyor.

Emirkan Damar
Emirkan Damar
SEO alanında yazılar yazan Emirkan, iki yılı aşkın İmza İnternet Teknolojileri ekibinde yer alıyor. 20 Yaşındayım, Nişantaşı Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı ikinci sınıf öğrencisiyim, okuluma ek olarak İmza İnternet Teknolojilerinde Dijital Pazarlama alanında çalışmalar yapıyorum. Kişisel bloğumda da kendi deneyimlerimi ve dijital gelişmeler hakkında tecrübelerimi ve güncellemeleri sizlerle paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...