Ana SayfaPazarlamaGoogle My Business hesabım neden askıya alındı?

Google My Business hesabım neden askıya alındı?

-

İşletmenizi internet üzerinden gösterdiğiniz Google My Business hesabınız askıya mı alındı? Google Benim İşletmemin askıya alınma sebepleri ve yapabileceklerinizi öğrenin.

Küçük işletmeler tarafından Google My Business masrafsız ve kolay kullanılabilirliği sayesinde müthiş bir internet pazarlama alanıdır. Büyük işletmeler bir çok alanda farklı stratejiler uygulayabilirken küçük ve yetersiz bilgi sahibi işletme sahipleri bu alanda kısıtlı işlemler yaparak güzel başarılar elde edebilir.

Kendi pazarlamasını kendisi yapan işletmeler teknik sorunlarla karşılaştığında dijitalden yakalayacağı müşterilerde büyük bir açık yaşar. Bu senaryolardan birisi de Google işletmesinin askıya alınması. İşletme tarafından büyük stresle karşılanan bu durumda ne yapılması gerekiyor? İşletme sahipleri Haritalarda görüntülenmelerini ve giriş yapma eylemlerinin kontrolünü kaybederse ne yapacağını bilemez. Google tarafında herhangi bir açıklama yapılmadan kapanan hesaplara karşı işletmeler nasıl bir tavır almalı?

Google My Business Hesabının Askıya Alınmasının Genel Nedenleri

İşletmeniz için Google My Business hesabınızın askıya alınması büyük bir kayıp olabilir. Öncelikle bu gibi durumlardan aramaların azalması veya trafiğinizin azalmasından sonra haberdar olmamalısınız, Google My Business hesabınızı sık sık kontrol edin ve askıya alınmış hesabınızı öğrenmek sizler için sürpriz olmasın.

Google My Business 3 yeni özellik kazandı – aramamotoru.com

Google My Business hesabınızda veya bağlı olan e-posta adresinize şöyle bir uyarı gelecektir; “Askıya Alındı, Bu konum kalite sorunları nedeniyle askıya alınmıştır.” peki bu uyarı sonrasında ne yapmalısınız?

Google İşletmelerinin askıya alınma nedenleri

  • UPS mağazalarının yakınında bir işletmeye sahip olmak,
  • Sanal ofis için sahte bir adres kullanımı,
  • Tek işletme için birden fazla yerde işletme varmışçasına göstermek,
  • Sahip olmadığınız bir salonda hizmet veriyormuş gibi göstermek,
  • Yeni bir konuma taşındığı halde hala konumun taşınmaması,
  • Sahte yorum hizmeti almak,

Google My Business hesaplarının kapanmasının en büyük sebeplerinden birisi de online hizmet verdiği halde herhangi bir yerel işletmeye sahip olmayan işletmelerin evleri işletme olarak göstermesidir. Örnek olarak freelance çalışanı Google My Business’da evini işletme olarak gösterdiğinde bu işletme yakın zamanda askıya alınabilir. Gerçek bir işletme mi olduğundan şüphe duyduğunuz işletme hesaplarını Google üzerinden arayarak uygu görünümünü kullanabilirsiniz.

Google bu konuda sizlere yetersiz geldiyse o işletmenin ikametgah mı yoksa yerel bir işletme adresi mi olduğunu kontrol etmek için melissa.com adresini kullanabilirsiniz, basitçe adresi yazarak işletme doğruluğunu test edin!

Emirkan Damar
Emirkan Damar
SEO alanında yazılar yazan Emirkan, iki yılı aşkın İmza İnternet Teknolojileri ekibinde yer alıyor. 20 Yaşındayım, Nişantaşı Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı ikinci sınıf öğrencisiyim, okuluma ek olarak İmza İnternet Teknolojilerinde Dijital Pazarlama alanında çalışmalar yapıyorum. Kişisel bloğumda da kendi deneyimlerimi ve dijital gelişmeler hakkında tecrübelerimi ve güncellemeleri sizlerle paylaşıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...