Ana SayfaPazarlamaFacebook Business Manager hesabı nasıl kurulur?

Facebook Business Manager hesabı nasıl kurulur?

-

Facebook Business Manager, Facebook ve Instagram platformlarında reklam yapabileceğiniz, reklamları yönetebileceğiniz bir araçtır. Facebook Business Manager reklam hesabınızı ajanslarla ya da başka bir işletme ile paylaşabilirsiniz, böylece reklam kampanyalarınızı birlikte yönetebilirsiniz. Facebook Business Manager hesabınızın altında birden çok reklam hesabı barındırabilir veya kullanıcıların size verdiği rollere göre yönetebilirsiniz. Facebook Business Manager, reklam hesabında yönetebileceğiniz veya düzenleyebileceğiniz Admin, Advertiser, Analyst olmak üzere üç tane farklı roller vardır. Facebook reklam ve işletme yöneticileri güncellenecek isimli yazımızı okuyarak da Facebook Business Manager özellikleri ve değişen ara yüzü hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Facebook Business Manager sayfa ekleme

Öncelikle Facebook Business Manager hesabı kurulumu için, Facebook Business Manager’a Facebook sayfası eklemeniz veya yeni bir sayfa oluşturmanız gerekiyor. Bunun için öncelikle Facebook Business Manager’da sol menüde bulunan işletme ayarlarına tıklamanız ardından hesaplar menüsünün altında bulunan sayfalar menüsüne tıklamalısınız. Tıkladıktan sonra açılan sayfada “Ekle” butonuna tıkladığınızda karşınıza üç seçenek çıkacaktır bunlar:

 • Sayfa ekleme:
  Var olan Facebook sayfanızı Facebook Business Manager’a bu seçeneğe tıklayarak ekleyebilirsiniz.
 • Sayfaya erişim isteme:
  Sizin sahibi olmadığınız bir Facebook sayfasını eklemek için bu seçeneği seçmelisiniz. Bu seçeneği seçtiğinizde sizden eklemek istediğiniz Facebook sayfasının adresini veya kullanıcı adını girmenizi isteyecektir. Girdiğinizde ise sayfanın sahibine veya yöneticisine bir doğrulama bildirimi gönderilecek. Sayfanın sahibi o bildirime onay verdiğinde ise Facebook Business Manager’a sayfayı başarılı bir şekilde eklemiş olacaksınız.
 • Yeni bir sayfa oluşturma:
  Bu seçeneği seçerek yeni bir sayfa oluşturabilirsiniz.

Facebook Business Manager reklam hesabı ekleme

Daha önceki işlemde Facebook Business Manager’a Facebook sayfası oluşturduk veya var olan bir sayfamızı eklemiştik. Şimdi sıra reklam hesabı oluşturma veya ekleme işlemini yapacağız. Facebook Business Manager’a reklam hesabı ekleme işlemi Facebook sayfası eklerken yaptığımız işlemlere oldukça benzer. İşletme ayarlarında bulunan hesaplar menüsünden reklam hesaplarına tıkladığınızda karşınıza çıkan sayfada “Ekle” butonuna tıklamalısınız. Facebook sayfası eklerken olduğu gibi burada da karşınıza üç seçenek çıkacaktır.

 • Bir reklam hesabı ekleyin:
  Var olan reklam hesabınızı bu seçeneği seçtiğinizde Facebook Business Manager’a reklam hesabınıza ekleyebilirsiniz.
 • Bir reklam hesabına erişim isteyin:
  İşletmeniz için başka bir reklam hesabına erişim sağlamak için bu seçeneği seçmelisiniz. Eklemek istediğiniz reklam hesabı numarası bilmelisiniz. Reklam hesabı numarasınız girdikten sonra onayla butonuna tıkladığınızda Facebook Business Manager’a reklam hesabını başarıyla eklemiş olacaksınız.
 • Yeni bir reklam hesabı oluşturun:
  Facebook Business Manager’a bu seçeneği seçerek yeni bir reklam hesabı oluşturabilirsiniz ardından sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.
Kadir Kılıç
Kadir Kılıç
1999 yılında Ordu'da doğdum. Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik 4. sınıf öğrencisiyim. Üniversite yıllarımda kendimi yazılım ve dijital pazarlama alanlarında geliştirmeye başladım. İmza İnternet Teknolojileri firmasında Staj yaparak kendimi bu alanlarda geliştirmeye devam ediyorum.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

0
Bu yazıda SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu) stratejileri ve bu stratejiler hangi sıklıkta güncellenmeli hakkında bilgilere yer almaktadır. SEO İçin Arama İpuçları SEO stratejilerine geçmeden önce...