Ana SayfaSEMGoogle Ads reklam politikalarını güncelledi

Google Ads reklam politikalarını güncelledi

-

Google Ads geçtiğimiz günlerde kripto para reklamlarıyla ilgili olan reklam politikalarını güncelleyerek yeni dönemde kripto para borsalarının önünü açtı.

Google Ads 4 haziran’da duyurduğu güncellemeyle birlikte kripto para reklamlarının platformlarda yayın izni olmasını onayladı. Kripto para borsaları ve cüzdan reklamverenleri 3 Ağustos tarihinden sonra platformlarda reklam verebilmek için Google tarafından sertifikalandırılmalı ve gereksinimleri karşılamalıdır.

Google ADS’in yeni politikaları nelerdir?

Google ADS’de reklam verebilmek için yeni koşullar aşağıdaki gibi;

  • Uygun şekilde kayıtlı olmak
    • (a) Para Hizmetleri İşletmesi olarak ve para vericisi olarak en az bir devletle FinCEN; veya
    • (b) federal veya devlet tarafından kiralanmış bir banka kuruluşu.
  • İster eyalet ister federal düzeyde olsun, yerel yasal gereklilikler de dahil olmak üzere ilgili yasal gerekliliklere uyun.
  • Reklamlarının ve açılış sayfalarının tüm Google Ads politikalarına uygun olduğundan emin olun

Mevcut sertifikalarınız iptal edilecek!

Daha önce kripto para borsa sertifikası aldıysanız 3 Ağustos’un ardından sertifikalarınız iptal edilecektir. Google Ads ile yeni Kripto Para Borsaları ve cüzdan sahipleri yeni sertifika talep etmesi gerekecek.

Buna ek olarak Google artık reklamverenlerin eyalet, yerel ve federal yasalar dahil bir çok gerekli yasal gereklilikleri yerine getirmesini, “Reklamların ve açılış sayfalarının tüm Google Ads politikalarına uygun olduğuna emin olmasını” şart koşarken şu şekilde detaylandırdı;

Önceki tüm kripto para borsası sertifikaları 3 Ağustos 2021’de iptal edilecektir. Başvuru formu 8 Temmuz 2021’de yayınlandığında reklamverenlerin Google ile yeni kripto para borsaları ve cüzdan sertifikası talep etmesi gerekir.

Bir çok kripto para reklamı hala yasak

Kripto para borsaları ve cüzdan sahipleri yukarıdaki gereksinimleri karşılamanın dışında Google Ads’de reklam vermek için aşağıdaki türdeki reklam çeşitlerinin dışında olmalısınız.

  • DeFi ticaret protokolleri, kripto para birimlerinin, ilgili ürünlerin satın alınmasını veya ticaretini teşvik eden reklamlar
  • Kripto para birimlerinin, ilgili ürünleri verenleri toplayan veya karşılaştıran reklam hedefleri

Google son zamanlarda kripto para borsaları ile ilgili reklamlarında bir çok yenilik yapmaya başladı. Michael McSweeney 2018 yılında Google’da kripto para borsalarının reklamlarını ilk olarak yasakladı ancak aynı yılın son aylarında bu yasağı geri alarak “Kripto Para borsalarının ABD ve Jeponya pazarında sertifikalı reklemverenler tarafından izin verildiğini” açıkladı.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...