Ana SayfaSEOGoogle ADS Reklamlarında Dinamik Anahtar Kelime Eklemek

Google ADS Reklamlarında Dinamik Anahtar Kelime Eklemek

-

Google ADS, reklam kampanyalarının etkinliğini arttırmak için çeşitli özellikler sunmaktadır.

Dinamik anahtar kelime ekleme özelliği, reklamlarınızın alaka düzeylerini ve dönüşüm oranlarını artırma konusunda hayati bir rol oynar.

Dinamik anahtar kelime eklemek, reklamlarınızı otomatik olarak kullanıcıların arama terimlerine göre güncelleyerek, potansiyel müşteriler için daha ilgili hale getirilmesini sağlayan iki yöntem kullanılmaktadır. Bunlar yönlendirmeli ve manuel bu iki yöntemde reklamların etkinliğini arttırma potansiyeline sahiptirler.  

Dinamik Anahtar Kelime Kullanılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Dinamik anahtar kelime eklemek Google ADS reklamlarınızı daha iyi bir hale getirmenin yoludur. Ancak bu özelliği etkili bir şekilde kullanmak için dikkat etmeniz gereken önemli noktalar vardır bunlar;

  1. Anahtar Kelimeleri Mantıksal Gruplandırma

Anahtar kelimelerinizi reklamlara göre mantıksal olarak gruplandırın. Reklam öğe teması başına reklam grubu kullanın ve anahtar kelimenizi alakalı bir reklam öğesine yerleştirebilmek için dinamik anahtar kelime ekleme özelliğini kullanın.

  1. Ürün Hizmet Türleriyle Anahtar Kelime Eklemek

Ürün ve hizmet türlerinin her ikisinin birleşimi ile birlikte anahtar kelime içeren reklam gruplarında aralara anahtar kelime ekleme özelliğini kullanın.

  1. Reklamları İyi Bir Şekilde Yapılandırın

Anahtar kelimelerinizi ekledikten sonra reklamlarınızı olması gerektiği yapılandırıldığınızdan ve doğru dilbilgisi kurallarına uyduğundan emin olmalısınız.

  1. Harekete Geçirici Mesajlar

Anahtar kelime eklerken marka mesajı ve harekete geçirici mesajlar ile birleştirin.

  1. Varyantların Kullanımı

Anahtar kelimelerde yalnızca eklenmesini istediğinizi varyantları kullanın. Anahtar kelime eşleşme türleri varyasyonlarla eşleşmeye uygundur. Bu şekilde hatalı yazımlar, dil bilgisine aykırı kelime sırası varyantları eklemeye gerek yoktur.

Google ADS Reklamlarında Dinamik Anahtar Kelime Eklemek
Google ADS Reklamlarında Dinamik Anahtar Kelime Eklemek

Dinamik Anahtar Kelime Ekleme Araçları Nasıl Oluşturulur? 

Dinamik anahtar kelimeler eklerken başlıklar için süslü parantezler kullanın. Bunun için (alt gr+7) basabilirsiniz. Bu şekilde reklam grubunuzdaki anahtar kelimenizi reklam metinlerine eklemenizi sağlar.

  • Google ADS hesabınızdan bir metin reklamı oluşturarak veya düzenleme yaparak başlayın.
  • Reklam metninizi girerken süslü parantez ekleyin ve açılır menüden araya anahtar kelime ekleyin seçeneğine tıklayın.
  • Anahtar kelimelerin hangi harflerin büyük yazılacağını seçin; Tüm anahtar kelimelerin ilk harfleri büyük yazılır, normal cümle düzeninde yalnızca ilk anahtar kelimelerin ilk harfi büyük yazılır, hiçbir harf küçük yazılmamalıdır

Dinamik Anahtar Kelime Ekleme İle ilgili Sorun ve Çözümler

Reklamlarınız belirli karakter sınırlamalarına uymalıdır. Başlıklarınız en az 30 açıklamalar 90, URL yolları 15 karakter içerebilir. Eklenen anahtar kelimeler, sunduğunuz hizmetle alakalı olması önemlidir. Google yanlış yazılan anahtar kelimelerin kullanılmasına izin vermez  Dinamik anahtar kelime eklemeleri, bu tür hataları otomatik olarak düzeltir. Yanlış yazılan kelimeler için ise yedek metinler göstermektedir. Bunlar reklamlarınızın her zaman profesyonel görünmesini sağlamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Design Brief Nedir? Nasıl Yazılır?

Design Brief Nedir? Nasıl Yazılır?

0
Design Brief, yakın bir zamanda üzerinde çalışacağınız bir projenin hedeflerini, neleri kapsadığını ve stratejisini temel alarak, projenizin bir nevi iskeletini oluşturan bir rehberdir. Bir...