Ana SayfaSEOWeb SiteleriGoogle Ads Remarketing Nedir?

Google Ads Remarketing Nedir?

-

Google Ads Remarketing, daha önce web sitenize veya mobil uygulamanıza girerek etkileşim sağlayan kullanıcı ile etkileşimi kaybetmemek için başka web sitelerde gezindiklerinde sizin reklamınızı görmelerini sağlamaya çalışır. 

Bu çevrimiçi reklamcılıkta mantık çok basittir. Markanızın ve mesajınızın etkisinde kalmış; ürünlerinizi ve hizmetinizi zaten beğenmiş kullanıcılara, kendinizi unutturmamak ve arayı sıcak tutmak adına hedef kitleye yönelik reklamlar vermek için kullanılan bir yöntemdir. Bunu yaparak, çevrimiçi siteler veya uygulamalarda gezinirken akıllarında kalırsınız.

Geçmişte sizin sitenize uğramış olan bu kitle internette gezinirken, Youtube’da video izlerken veya haber sitelerinde bir şeyler okurken sizin reklamlarınızı görür. Zaten sizin markanıza aşina oldukları için de sitenize geri dönmeleri ve bu dönüşlerin satış olması ihtimali oldukça yüksektir.

Google Ads Remarketing
Google Ads Remarketing

Google Ads Remarketing Nasıl Çalışır?

Google Ads Remarketing’in çalışma mantığı son derece basittir. Küçük bir kod parçası web sitesine eklenir, kullanıcı davranışlarını izler ve sitenize gelen ziyaretçilerin bir listesini oluşturur. Devamında ise bu kitleye, internette gezinirlerken sayfaların köşelerinde reklamlarınız gösterilir. Bu entegrasyonla markanız göz önünde kalır ve potansiyel müşterilerinizde bir aşinalık yaratır.

Google Ads remarketing çalışmanızı başlatmak için bir SEO ajansıyla çalışmak bu süreci kolaylaştırırken aynı zamanda hızlandırmaya da yardımcı olur.

Google, ilk kez Remarketing yapacaksanız başlangıçta ana sayfanızı görüntüleyen herkesi hedeflemenizi öneriyor. Ama unutmayın ki ne kadar fazla kişiye Remarketing reklamı verirseniz maliyetler de o kadar yüksek olacaktır. Hedef kitlenizi bulmanız da çok zor olacaktır. Daha dar bir hedefleme yaparsanız reklamınıza gelen kitlenin satış olarak size dönme olasılığı daha yüksek olacaktır. Ayrıca tıklama başına maliyet de düşecektir. Google Ads Remarketing’in size tanıdığı bu esneklik pek çok reklam alışkanlığından daha ayırt edicidir.

Her kitleye ayrı reklamlar gösterebilirsiniz. Örneğin hedeflerinizi oluştururken daha önce alışveriş yapıp yapmadığını da seçebilirsiniz. İkinci bir alışveriş yapana kampanyalar sunacağınızı belirterek satın alımları artırabilirsiniz. 

Google Remarketing Faydaları Nelerdir?

Hala bazı şirketler ve markalar geleneksel yollarla reklam vermeye devam ediyorlar. Ama Google Remarketing yöntemiyle site trafiğiniz hem artar hem de site ziyaretlerinin satışa dönme olasılığı yüksektir. 

Bu stratejinin faydaları:

-Ucuz olması,

-Belirlediğiniz bir kitleyi hedeflemesi,

-Geleneksel reklamcılığa göre daha fazla müşteri çekmesidir.

Özetle, Google Remarketing ile her açıdan faydalı ve ucuz reklamcılık hizmeti alabilirsiniz. Verdiğiniz hizmet ve sattığınız ürünle halihazırda ilgili olan potansiyel müşteriye, kendinizi unutturmadan, ziyaretleri satışa çevirme şansınızı üst seviyelere çıkarırsınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...