Ana SayfaSEMGoogle Ads Uygulaması Yeni Özellikler Kazandı

Google Ads Uygulaması Yeni Özellikler Kazandı

-

Google, kullanıcıların daha fazla reklam oluşturmasına ve daha fazla kampanya yönetmesine olanak sağlayacak Google Ads güncellemesini yayınladı. Google Ads uygulaması yeni özellikler kazanmasının yanında daha kullanışlı bir hale getirildi. Hadi uygulamaya gelen yeni özelliklere yakında bakalım;

Google Ads Uygulaması Yeni Özellikleri

Duyarlı Arama Ağı

Geçtiğimiz hafta yayınlanan güncelleme, kullanıcıların direk Google Ads uygulaması üzerinden Duyarlı Arama Reklamları oluşturmasına ve düzenlemesine olanak tanıyor.

“Sabah trenine yetişmeye çalışıyorsanız ve son dakika tatil kampanyası başlatmanız gerekiyorsa, Google Ads uygulaması üzerinden reklam yaratabilir, ince ayarını yapabilir, tekliflerinizi ve bütçenizi doğrudan uygulamamız üzerinden belirleyebilirsiniz!”

Yeni Öneri ve Bildirimler

Google Ads uygulamasına güncelleme ile gelecek olan yeni öneriler, kullanıcıların şu işlemleri yapmasına olanak sağlayacak;

  • Yeni veya negatif anahtar kelimeler ekleme
  • Düşük performanslı anahtar kelimeleri duraklatma
  • Tüm akıllı teklif stratejilerini deneyebilme

[IMAGE]

Uygulama, tüm hesaplardaki performansı artırmak için yeni fırsatlar oluştuğunda sizi bilgilendirecek.

Yerel Kampanyalar

Reklamverenler ve küçük işletmeler, mağaza ziyaretlerinin etkinleştirilmiş olup olmadığına bakılmaksızın Google yerel reklam kampanyalarını yakında kullanabilecekler. Bununla birlikte işletmelerin ürüne özgü bilgileri ve teklifleri vurgulamasına yardımcı olmak için yerel kampanyalardaki reklamlarda çok yakında güncellenecek.

Google Haritalar Reklamları

Son olarak, Google Haritalar’daki yeni bölüm, işletmelerin reklamları daha fazla yerde yayınlamasına olanacak sağlayacak. İşletmeler, kullanıcılar rotalarını planlarken veya gezinirken konumlarını güncelleyebilecek.

[IMAGE]

Yeni reklamlar, haritalar arama önerilerinde gösterilebilecek. Bu reklamların yerleştirilmesi, bir kişinin hangi haritayı görüntülediğini veya geçmişte ne aradığını gösteren verilere dayanacak.

[IMAGE]

Bu özellikler ve daha fazlası hakkında bilgi gelecek hafta gerçekleştirilecek olan Google Marketing Live canlı yayınında açıklanacak.

AramaMotoru.com olarak Google ile ilgili tüm güncellemeleri blogumuz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden duyurmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeyi unutmayın.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

seo uyumlu içerik nedir içerik üreticiliği seo içerik içerik hazırlama

İçerik pazarlama ile marka bilinirliği nasıl sağlanır?

0
İnsanlar markanızın varlığından haberdar değillerse sizden alışveriş yapamazlar. Marka bilinirliğinin amacı da tam olarak budur. Marka bilinirliği, insanların size ihtiyaç duyduklarında işletmenizi tanımalarına ve...