Ana SayfaSEOGoogle AdWords'ün Otomatik Reklam Önerileri Yeniden Başlatılıyor

Google AdWords’ün Otomatik Reklam Önerileri Yeniden Başlatılıyor

-

Bu yılın başlarında Google, robotlar tarafından üretilen reklamları küçük bir AdWords grubunda otomatik olarak yayınlayan bir test başlattı . Bu testteki kontrol eksikliği özellikle kullanıcılar tarafından iyi karşılanmadı. Google, reklam verenin endişelerine gidermeyi amaçlayan bazı düzenlemeler yaparak bu konuda bir adım daha atıyor.

ABD ve İngiltere’de sınırlı sayıda reklam veren geçen hafta ‘reklam önerileri (beta)’ ile ilgili çeşitli e-postalar almaya başladı. Önceki testte olduğu gibi sistem, mevcut reklamlardaki içerik, reklam uzantıları ve açılış sayfaları da dahil olmak üzere yeni reklam varyasyonları oluştururken, en iyi ROI’yi sağlayabilecek reklam içeriklerini belirlemek için bununla ilgili birkaç faktörü dikkate alacak.

Neler Değişti?

Bu sefer birkaç şey farklı:

  1. Daha fazla bildirim: Bir hesapta bir reklam varyasyonu oluşturulduğunda, reklam verenler arayüzde ve e-postayla bildirimler alacak.
  2. İnceleme dönemi: Reklam verenin, reklamı yayınlanmadan önce kendi reklamlarını inceleyebilecekleri 14 günlük bir süreleri olacak. İnceleme döneminde, reklam veren, reklamı düzenlemeyi, durdurmayı, reddetmeyi veya onaylamayı seçebilir. İstedikleri zaman bu inceleme döneminden çıkma haklarına da sahipler.

Müşterilerimizi her zaman dinliyoruz. Endişelerinin ilk testle ilgili olduğunu duyduk ve bu yüzden, endişelerini giderecek şekilde güncellenmiş olan yeni programı geliştirdik. ” -Google Sözcüsü

Testin Amacı Ne?

Bu konuyla alakalı bir sürü şey var.

Google son birkaç ay içinde sürekli olarak bir veya iki reklam grubundan ziyade üç ila beş reklamın bulunduğu reklam gruplarının daha fazla gösterim ve tıklama elde ettiğini belirtti.

Fakat amaç da kullanıcının tıklaması hakkında daha iyi bir anlama sağlar. Doğal olarak, AdWords’ün yeni gelişmelerinin temelinde makine öğrenimi olduğu gibi; bu da bu testin çekirdeğindedir.

Modellere daha fazla geri bildirim yapıldıkça ki bu daha fazla tıklanma oluyor, reklam içeriğinin türü önerilerle geliştirilebiliyor.

Bu durum özellikle geçen hafta duyurduğumuz reklam döndürme seçenekleriyle ilgili değil. Bu reklam döndürme seçeneğini “optimize et” diye sınırlandırırsanız, robotlar, reklamları sizin için seçecektir. Eğer “optimize etme” derseniz reklamlar düzenli olarak dönecektir. Her iki seçenekte de aynı kaynak kullanılacaktır.

Bu test için yalnızca reklam grupları “optimize et” seçeneğine uygun olarak çalışabilecek ve reklam verenlerin dönüşüm performansını izlemesi gerekecek. Ancak testin hedefi ROI’yi geliştirmek ve robotların reklam yaratmasını geliştirme ve test sürecinde kendi kendine yapabilme özelliğini kullanabilmek için reklam gruplarının en iyi fırsatı oluşturduğu yerleri tanıması lazım.

Kaynak : http://searchengineland.com/google-adwords-automated-ad-suggestions-beta-281924

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Hiper yerel sosyal medya pazarlaması nedir?

Hiper Yerel Sosyal Medya Pazarlaması Nedir?

0
Yerel çevrenizde büyük bir etki yaratmak ve şirketinizi ya da projenizi daha iyi bir boyuta taşımak istiyorsanız hiper yerel sosyal medya pazarlaması, şirketinizin başarısının...