Sonuçları görmek ve/veya aramayı sonlandırmak için "esc" tuşuna basın.

Google Alerts Nedir?

Google’ın sayısız hizmetlerinden birisi olan Google Alerts nedir? Hem kişisel hem de kurumsal alanda işinize yarayacak Google’ın bildirim hizmeti.

SEO Çalışmalarınızı Rahatlatacak Ücretsiz Uyarı Sistemleri

Google Alerts sistemi, Haber Ajansları tarafından verilen hizmetin faydalanılmasını sağlayan bir sistem olarak tanımlanabilir. Haber ajansları bu ürünü site veya belirlenen konu hakkında içerik, yazı girişinde haberdar olmak için kullanıyor. Google Alerts sistemi de belirlenen kelime üzerine yayınlanan yazıları mail yoluyla size haber verebiliyor ve gereksiz uzun süren aramalar yapmanızı engelliyor.

Google Alerts Nedir?

Örnek olarak Oyuncak anahtar kelimesini seçtiğinizde, Oyuncak kelimesini kullanarak yayınlanan yeni içerikler devreye girdikçe bu içerikler size mail yoluyla iletiliyor. Ancak Oyuncak kelimesi çok fazla benzerlik içerdiği için yayınlanan her içerikte sıkça mail alırsınız. Bunu da günlük veya haftalık gibi seçeneklerle engellersiniz.

Google Alerts Nasıl Kullanılır?

Buradaki bağlantı üzerinden Google hesabınız üzerinden hızlıca giriş yapabildiğiniz Google Alerts, basit bir arayüze sahip. Kullanımı çok kolay olan Alerts, kendinize özel belirlediğiniz arama kriterlerini yazmanızı istiyor. Bir çok kurum ve kişisel merak için kullanılacak Google Alerts, haber siteleri tarafından çok fazla kullanılıyor.

Google Alerts Nedir?
Google Alerts Nedir?

Google Alerts Avantajları Nelerdir?

Basit anahtar kelime izleme özelliği ile Google tarafından bir anahtar kelimeye düşen yeni yazıları anında tüm platformlar içinde takip edebilirsiniz.

Anında bildirim özelliği ile hakkınızda veya ilgilendiğiniz anahtar kelimeyi hemen görüntüleyebilirsiniz.

Zamanlama özelliği ile birlikte mail alma sıklığını düzenleyerek hakkınızda paylaşılan içeriklerin sayısını ayarlayabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum yap

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.