Ana SayfaSEOGoogle Alerts Nedir?

Google Alerts Nedir?

-

Google’ın sayısız hizmetlerinden birisi olan Google Alerts nedir? Hem kişisel hem de kurumsal alanda işinize yarayacak Google’ın bildirim hizmeti.

SEO Çalışmalarınızı Rahatlatacak Ücretsiz Uyarı Sistemleri

Google Alerts sistemi, Haber Ajansları tarafından verilen hizmetin faydalanılmasını sağlayan bir sistem olarak tanımlanabilir. Haber ajansları bu ürünü site veya belirlenen konu hakkında içerik, yazı girişinde haberdar olmak için kullanıyor. Google Alerts sistemi de belirlenen kelime üzerine yayınlanan yazıları mail yoluyla size haber verebiliyor ve gereksiz uzun süren aramalar yapmanızı engelliyor.

Google Alerts Nedir?

Örnek olarak Oyuncak anahtar kelimesini seçtiğinizde, Oyuncak kelimesini kullanarak yayınlanan yeni içerikler devreye girdikçe bu içerikler size mail yoluyla iletiliyor. Ancak Oyuncak kelimesi çok fazla benzerlik içerdiği için yayınlanan her içerikte sıkça mail alırsınız. Bunu da günlük veya haftalık gibi seçeneklerle engellersiniz.

Google Alerts Nasıl Kullanılır?

Buradaki bağlantı üzerinden Google hesabınız üzerinden hızlıca giriş yapabildiğiniz Google Alerts, basit bir arayüze sahip. Kullanımı çok kolay olan Alerts, kendinize özel belirlediğiniz arama kriterlerini yazmanızı istiyor. Bir çok kurum ve kişisel merak için kullanılacak Google Alerts, haber siteleri tarafından çok fazla kullanılıyor.

Google Alerts Nedir?
Google Alerts Nedir?

Google Alerts Avantajları Nelerdir?

Basit anahtar kelime izleme özelliği ile Google tarafından bir anahtar kelimeye düşen yeni yazıları anında tüm platformlar içinde takip edebilirsiniz.

Anında bildirim özelliği ile hakkınızda veya ilgilendiğiniz anahtar kelimeyi hemen görüntüleyebilirsiniz.

Zamanlama özelliği ile birlikte mail alma sıklığını düzenleyerek hakkınızda paylaşılan içeriklerin sayısını ayarlayabilirsiniz.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Emirkan Damar
Emirkan Damar
SEO alanında yazılar yazan Emirkan, iki yılı aşkın İmza İnternet Teknolojileri ekibinde yer alıyor. 20 Yaşındayım, Nişantaşı Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı ikinci sınıf öğrencisiyim, okuluma ek olarak İmza İnternet Teknolojilerinde Dijital Pazarlama alanında çalışmalar yapıyorum. Kişisel bloğumda da kendi deneyimlerimi ve dijital gelişmeler hakkında tecrübelerimi ve güncellemeleri sizlerle paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Site Hızı: Dijital Dönüşümün Anahtarı Nedir?

Site Hızı: Dijital Dönüşümün Anahtarı Nedir?

0
Site hızı, bir web sitesinin içeriğini kullanıcının görüntüleyebilmesi için ifade edilen  yüklenme süresidir. Kullanıcının bir web sitesinde tarayıcılara girmeye başladığı andan itibaren site tamamen...