Ana SayfaSEOGoogle Arama Sonuçlarında Anlık Deprem Verileri Gösterilecek

Google Arama Sonuçlarında Anlık Deprem Verileri Gösterilecek

-

Yıllardır süregelen hayatımızı kolaylaştırmaya yönelik geliştirmeler ve geliştirmeler yapan Google sosyal sorumluluk çalışmalarında da daha fazla yenilikler ile karşımıza çıkıyor. Geliştirme zincirinin son halkasını da yakın zamanda açıkladı. Google’da depremle ilgili bir arama yapıldığında arama sonuçlarında basit, doğru ve anlaşılabilir deprem verilerini herhangi bir web sitesine girmeden arama sonucu sayfasında paylaşacak. Google Arama Sonuçlarında Anlık Deprem Verileri gösterilmeye başlanacak.

İnternet Sitelerine Girmeye Gerek Kalmayacak

Teknoloji devi Google arama motoru sonuçlarında yaptığı geliştirmelerle sürekli gündemde yer buluyor. Farklı kategorilerde bir çok bilgiyi arama sayfasında kullanıcılarıyla paylaşan ve bilgileri kart olarak arama sonuçları sayfasının en üstünde gösteren Google dünya üzerinde en çok karşılaşılan doğal afetlerden biri olan depremler hakkındaki anlık gelişmeleri arama sonuçları sayfasında kart olarak gösterecek.

Google Arama Sonuçlarında Anlık Deprem Verilerini Gösterecek

Google anlık deprem verilerini daha önce çeşitli uygulamalar ile kullanıcılarla paylaşıyordu fakat kullanıcılar anlık ihtiyaçlarda arama motoruna yönlendiğinden ve normalde de deprem için bir uygulama araştırılması çok geniş kitlelerle buluşmadığından zor bir süreç olarak karşımıza çıkıyor ve bu tür uygulamalar kullanıcıların telefonlarında yer almadığı için istenilen etki sağlanamıyordu. Bununla birlikte kullanıcılar deprem anında yapılan aramalarda haber siteleri arasında doğru ve güvenilir veriye ulaşmak için çaba harcıyor ve aradıkları verilere ulaşmakta güçlük çekiyorlardı.

Google’ın yaptığı bu proje ile beraber deprem aramalarında doğru sonuçlara ulaşabilecek şekilde arama sonuçlarında yer alacağını, paylaşılacak olan sağlıklı verinin direkt olarak arama sonuçlarında üstte kart olarak yer alacağını ve herhangi bir internet veya haber sitesine giriş yapmadan güncel bilgilerin paylaşılacağını belirtti.

Yapacağınız arama anahtar kelimelerine göre istediğiniz bilgiye hızla ulaşabilecek ve Google’dan bilgi alabileceksiniz. “yakındaki depremler” diye arattığınızda bulunduğunuz bölgede ve yakınlarında olan deprem sonuçlarına ulaşabileceksiniz. Aynı şekilde “Japonya’da deprem” diye arattığınızda Japonya’daki güncel deprem ile ilgili bilgileri içeren bir kartta bunu göreceğiz.

İlk gelen bilgilerde bu projede kurgulanan sistemin özellikle konum bazlı çalışacağı ve “yakındaki depremler” gibi aramaları konum üzerinden değerlendireceği, meydana gelen deprem ile ilgili verileri ajanslar üzerinden sağlayacağı,  gelen verilerin dakikalar içerisinde arama sonuçlarında yer alacağı ve deprem verilerinin 2.5 ve üzerinde şiddette olanlarının söz konusu kartlarda yer alacağı bilgilerine ulaşıldı.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

0
E-posta pazarlaması dijital pazarlamada önemli bir yere sahiptir. Maili okuyan müşterilerin dikkatini cezbetmek ve yolladığınız e-postaların okunmasını zevkli ve kolay bir hale getirmek istiyorsanız,...