Ana SayfaPazarlamaGoogle, Arama Sonuçlarında Quora Popüler Cevaplarını Öne Çıkaracak

Google, Arama Sonuçlarında Quora Popüler Cevaplarını Öne Çıkaracak

-

Arama sonuç sayfalarında (SERPs) sürekli yeni güncellemeler gerçekleştiren ve sürekli kullanıcılar üzerinde A/B testi yapan Google, arama sonuçlarında Quora popüler cevaplarını öne çıkaracak. Google, arama sonuç sayfalarında Dünya üzerinde popüler soru cevap sitelerinden biri olan Quora’da yer alan popüler soru ve cevapların yer alacağı özel bir alan hazırlıyor.

Google, Arama Sonuçlarında Quora Popüler Cevaplarını Öne Çıkaracak

Google, Dünyanın en popüler Q&A (Question & Answer) – Soru  & Cevap sitelerinden birin olan Quora’da yer alan en iyi yanıtları arama sonuç sayfasına entegre etmek için özel bir sonuç bölümünü test ediyor.

Google’ın Quora için gerçekleştirdiği güncelleme, geçtiğimiz Aralık ayında Stack Overflow’dan gelen yanıtlar için oluşturulan alanın bir benzeri olarak görülüyor. Şimdilik sadece birkaç kişi tarafından görülebilen bu bölüm şimdilik test aşamasında.

 

Google, Arama Sonuçlarında Quora Popüler Cevaplarını Öne Çıkaracak
Google, Arama Sonuçlarında Quora Popüler Cevaplarını Öne Çıkaracak

Bu yeni özelliğin kendilerinde aktif olduğunu bildiren test kullanıcıları, yeni özelliğin hem mobil arama sonuçlarında hem de masaüstü arama sonuç sayfalarında listelendiğini belirtti. Google’ın bu yeni özelliği daha fazla sektör ve siteye yayması durumunda arama sonuçları için farklı sektörlerde en iyi yanıtlar listelenebilir. “En iyi yanıt” özelliği sayesinde Amazon gibi ürün satan siteler, seyahat danışmanlık firmaları ve tıbbi tavsiye siteleri gibi siteler büyük trafik elde edebilirler.

Diğer bir deyişle bu yeni özelliğin genelleştirilmesi halinde kullanıcılar daha fazla tıklamaya teşvik edilecek ve aradığı bilginin doğru cevabını alabilecek.

Kaynak : https://www.searchenginejournal.com/google-adds-carousel-quora-top-answers-search-results/

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...