Ana SayfaSEOGoogle Arama Sonuçlarında Seyahat Fiyatları Göstermeye Başlıyor

Google Arama Sonuçlarında Seyahat Fiyatları Göstermeye Başlıyor

-

Google arama sonuçları sayfasında sürekli kullanıcı deneyimini arttırmaya yönelik hamleler yapmaya devam ediyor. Arama sonuçlarında kullanıcıların aradığı bilgilere daha kolay ve hızlı şekilde ulaşılabilmesini sağlamak için çeşitli yenilikler yapmaya da devam ediyor. Google’ın yaptığı çalışmalar genellikle farklı gruplar üzerinde farklı geliştirmeleri deneyimleyip kullanıcıların tercihlerine göre nihai şeklini almasını sağlamak. Bir süredir Google Flights, Google Trips ve otel aramaları ile ilgili yapılan çalışmalar sonrasında Google arama sonuçlarında seyahat fiyatları göstermeye başlıyor.

Google, aranılan seyahat detayları içerisinde en uygun olan teklifi sunmak için arama sonuçları sayfasında yeni veri alanları geliştirdi. Yeni araçlar şu anda Google Flights, Google Trips ve otellerin arama sonuçlarında ulaşılabilir durumda.

Google Flights

Google Flights’ta arama yaparken karşınıza çıkan en iyi sonuçlar şimdi de arama sonucu sayfasında üst alanda yer almaya başladı. Kullanıcıların arama yaptıkları rotalara olan uçuşları en uygun zamana ve en ekonomik uçuşa yönlendiren uçuş bilgilerini bahsedilen alanda görebiliyorsunuz.

Buradaki alanda yer alan uçuşlarla ilgili ipuçları varış noktanızın ortalamadan daha ucuz olması ya da fiyatlar aynı kalması bekleniyorsa, “daha fazla düşmeyecek” gibi “fiyatlar ortalamanın altında” gibi uyarılarla karşılaşabiliyorsunuz. Örnek: Paris uçak bileti aramasında size önerilen fiyatların altında yer alan ipuçları alanında bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

google flights
Google Uçuşlar

Google Gezi (Google Trips)

Google Trips‘deki indirimleri keşfetmek için arama sonuçlarındaki bu yeni alanda, yaptığınız seyahatteki varış noktalarında yapabilecekleri alışveriş alternatifleri ve sunulan bu alternatiflerin fiyatlarındaki indirimleri görmelerini sağlıyor.

google trips
Google Gezi

Otel Aramaları

Google’da yaptığınız aramalarda aradığınız bölgede veya oteldeki fiyat bilgilerini arama sonucu sayfasının üst kısmındaki alanda görebileceksiniz. Burada gerekli verileri görebilmeniz için işletmenin Google My Business hesabındaki veri kartlarını doldurmuş olması gerekiyor.

Otel bulmak için Google’da arama yaparken karşınıza çıkan sonuçlardaki oda fiyatları normalden yüksekse veya aradığınız otelin veya bölgenin talep ettiğiniz tarihlerde özellikle yoğun olması bekleniyorsa ipuçları alanında bununla ilgili bilgiler görünebilir.

Fiyatlar arama yaptığınız zamandan daha düşük olduğunda bir otele rezervasyon yapmak istiyorsanız, bildirim almak için otel fiyatını izlemeyi seçebilirsiniz.

google otel aramalari
Otel Aramalari

Bu özellikler mobil arama özelliğinde mevcut ve 2018 yılı içerisinde de masaüstüne arama sonuçlarında yer alması bekleniyor.

KANYAK: https://www.searchenginejournal.com/google-brings-price-tracking-google-flights-trips-hotel-search/227883/

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Rich Snippets Nedir?

Rich Snippets Nedir?

0
Rich Snippets, Türkçe’de zengin sonuçlar olarak da bilinir, arama motoru sonuç sayfalarında geliştirilmiş bilgiler veya veri parçacıkları gösterir. Bu snippets’lar, kullanıcılara arama sonuçlarında daha...