Ana SayfaSEOGoogle Arama Trendleri 28 Ocak - 4 Şubat 2019

Google Arama Trendleri 28 Ocak – 4 Şubat 2019

-

Google Arama Trendleri (28 Ocak – 4 Şubat 2019) yazımında Türkiye’nin geçtiğimiz hafta Google’da neyi merak edip aradıklarını Google Trends verilerine dayanarak sizlerle paylaşıyoruz. İşte geçtiğimiz hafta Türkiye gündemini en çok meşgul eden 30. Google araması.

Yazımıza geçmeden önce geçtiğimiz sene trend olan aramaları “2018 Google Arama Trendleri” başlıklı yazımızdan okuyabilirsiniz.

Son Bir Haftanın Google Arama Trendleri

Google Arama Trendleri verilerine göre geçtiğimiz hafta Google’da en çok 2 Şubat’ta Adana’da gerçekleşen 4.5 büyüklüğündeki deprem ile alakalı “Adana’da Deprem” araması yapıldı.

İkinci sırada ise aramızdan 20 yıl önce (1 Şubat 1999) ayrılan usta sanatçı ve herkesin sevdiği Barış Manço aramaları gerçekleştirildi.

Üçüncü sırada ise transfer sezonunun bitmesi ve son anda gerçekleştirilen transferler ile alakalı Transfer Haberleri ve KAP aramaları gerçekleştirildi.

Dördüncü sırada geçtiğimiz hafta adı Acun Ilıcalı ile aşk iddiaları ile anılan Itır Esen ve alakalı haberler Itır Esen’in Google Arama Trendleri arasında 4. sıraya yerleşmesine sebep oldu.

Beşinci sırada yer alan Organize İşler 2 filmi Cuma günü vizyona girmişti. Filmin vizyon tarihinin yaklaşması ve Cuma günü vizyona girmesi ile beraber Organize İşler 2’de yer alan oyuncular ve Organize İşler 2 ile alakalı aramalar oldukça fazla arttı.

Bunun dışında arama trendlerinde dikkat çeken diğer başlıklardan bazıları ise şöyle; Mine Tugay’ın estetiksiz halinin yer aldığı bir videonun yayınlanması, son zamanlarda ailelerin korkulu rüyası ve çocuklarımıza zarar veren Mavi Balina oyunu ve fiyatının fahiş olarak arttırıldığı iddia edilen Avrasya Tüneli aramaları.

Geçen Haftanın En Çok Arananları (Listenin Tamamı)

Geçen hafta Google’da en çok gerçekleştirilen aramaların sıralı listesi ise şu şekilde;

 1. Adana’da deprem
 2. Barış Manço
 3. Transfer haberleri, KAP
 4. Itır Esen
 5. Organize İşler 2
 6. İlk Atama, Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Kılavuzu
 7. Aslı Turanlı, Ata Demirer
 8. İskender Evrenesoğlu
 9. Seda Ocak
 10. Mine Tugay
 11. Mavi Balina
 12. Fatih Portakal
 13. Arda Turan, Berkay Şahin
 14. Hazal Kaya, Ali Atay
 15. Murat Ceylan
 16. Nagehan Şaşmaz
 17. Nurettin Soyer
 18. SMA hastalığı
 19. TÜİK, Türkiye nüfusu
 20. YÖKDİL Sınavı
 21. Bahar Candan
 22. Turgut Arseven
 23. Hikmet Tuğsuz
 24. İbrahim Dülger
 25. Defne Joy Foster
 26. Kıdem tazminatı vergi iadesi
 27. Avrasya Tüneli fiyatı
 28. Özdemir Asaf
 29. Mine Kılıç
 30. İlknur Soydaş

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Pinterest'te Nasıl Takipçi Kazanılır?

Pinterest’te Nasıl Takipçi Kazanılır?

0
Pinterest, dijital ortamda pazarlama yapıyorsanız her yönden yararlanabileceğiniz sosyal medya platformlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Pinterest’in bir yıl içerisinde edindiği aktif aylık kullanıcı sayısı,...