Sonuçları görmek ve/veya aramayı sonlandırmak için "esc" tuşuna basın.

Google Backlink Analizinde Kullandığı Penguin Algoritmasını Gerçek Zamanlı Hale Getirdi

Google webmaster blogda paylaştığı haber ile Penguin 4.0 Algoritması güncellemesi yaptığını resmen duyurdu. En son Ekim 2014’te 3.0 güncelleme yapılan backlink analiz algoritması Penguin 2 yıl sonra belki de son kez yapılan güncellemesini Penguin 4.0 adıyla duyurdu. Dün başlangıç sinyalleri verilen Penguin 4.0 güncellemesi bugün itibarı ile gerçek zamanlı olarak etki etmeye başlayacak.

Güncellemeyle İlgili Doğrulamalar

Google’ın yaptığı açıklamadagerçek zamanlı Penguin 4.0 algoritmasının yapılan yenilikleri ile alakalı bundan sonra herhangi bir ekstra açıklama yapmayacağını, Penguin 4.0 algoritma güncellemesi ile birlikte Google arama motoru botlarının gerçek zamanlı olarak yeniden tarayacağını ve sitenize verilmiş linklerin değerlendirmesini gerçek zamanlı yapacağını ve sitelerinize verilen backlinklerin çok kısa bir sürede gerçek zamanlı olarak indeksleneceğini belirtti.

Penguin 4.0 Algoritması Gerçek Zamanlı ve Daha Ayrıntılı

Google webmaster blogu yaptığı açıklamada geçen bir başka detay ise güncellenen Penguin algortimasının kullanıcılara etki etmeye başladığını, henüz bu güncellemenin etkilerini görmeye başlamasanız bile kısa bir süre içerisinde güncellemenin etkilerini takip edebileceğiniz.

Google açıklamalarında kesitler paylaşmaya devam ediyoruz.

  • Penguin Algoritması Artık Gerçek Zamanlı: Bu algoritma güncellemesinden önce Penguin algoritması kapsamında backlinkleri güncellenecek siteler belirli periyotlarda ve aynı anda güncelleniyordu. Dijital dünyadaki varlığınız geliştirmek için web siteleriniz için yaptığınız çalışmalar ve aldığınız backlinklerin çalışmalarınıza etki edebilmesi için periyodik sürenin geçmesi ve tüm alınan linklerin Google tarafından güncellenmesi gerekiyordu. Güncelleme sonrasında ise yapılan çalışmalar Google arama robotu botları tarafında çok daha hızlı algılanacak ve gerçek zamanlı olarak yansıyacak.
  • Penguin Algoritması Artık Daha Ayrıntılı: Penguin algoritmasına bu güncelleme sonrası gelen yeniliklerden bir tanesi de alınan kalitesiz spam mahiyetindeki backlinkleri tarama sırasında tespit ederek değerini düşürecek ve değerlendirmeye almayacak olması.

Penguin 4.0 algoritmasının daha ayrıntılı kısmında yaptığı açıklamada yer alan detaylar biraz kafa karıştırıcı gibi görünüyor. Şimdilik bir varsayım olsa da alınan backlinklerin gerçek zamanlı olarak etki edecek olması sayfa bazında siteleri olumsuz etkileyebilir. Yani yapılan çalışmaların içerisinde kalitesiz spam niteliğinde alınmış olan backlinklerin sayfaları olumsuz etkilenecek, sitenin tüm değerlendirmesine etki etmeyecek gibi düşünebilirsiniz.

Penguin Algoritması Güncelleme Tarihleri

  • Penguin 1.0 – 24 Nisan 2012
  • Penguin 1.1 – 22 Mayıs 2012
  • Penguin 1.5 – 5 Ekim 2012
  • Penguin 2.0 – 23 Mayıs 2013
  • Penguin 2.1 – 4 Ekim 2013
  • Penguin 3.0 – 18 Ekim 2014
  • Penguin 4.0 – 23 Eylül 2016
Yorumlar

11 Yorum

Mobtekno

Bu çok iyi bir haber 🙂

mehmet

4 senelik sitem yine bir algoritmadan daha olumlu veya olumsuz etkilenmiyor, cildivcam.

Haftanın Dikkat Çeken Yazıları – 25.09.2016 - aramamotoru.com

[…] Google Backlink Analizinde Kullandığı Penguin Algoritmasını Gerçek Zamanlı Hale Getirdi […]

Rasim

daha başımıza neler gelecek acaba .. google borsaya döndü iki dakikada bir güncelleniyor oh ne ala !!!

Haftanın Dikkat Çeken Yazıları – 02.10.2016 - aramamotoru.com

[…] Google Backlink Analizinde Kullandığı Penguin Algoritmasını Gerçek Zamanlı Hale Getirdi […]

Nofollow Etiketi Ne Zaman Kullanılmalı? - aramamotoru.com

[…] doğal olmasının çok önemli olduğunu Penguin 4.0 algoritma güncellemesi ile pekiştiren Google yüksek kaliteli etkileşimlere değer verdiğini gözler önüne […]

Sitenizi Google’da Yukarılara Taşıyacak 23 Kolay Taktik - aramamotoru.com

[…] anlaşılması lazım. Eylül 2016’da ise backlink analizi için kullandığı Penguin algoritmasını güncelledi ve backlinkler anlık olarak indekslenmeye […]

Efendi

Google algoritması gerçekten çok bozuldu ne yapmamız gerekir bunu da anlamadık.

İçerik Pazarlama Stratejinizi Hurdaya Çıkacak 5 Madde - aramamotoru.com

[…] daha üst sıralarda yer almak için mükemmeldir fakat sadece organik olduklarında. Penguen algoritması önemli sayıda doğal olmayan web sitelerine veya düşük kaliteli backlinklere ceza […]

Penguin 4.0'dan Sonra Algoritmik Cezalar Devam Ediyor - aramamotoru.com

[…] Google Backlink Analizinde Kullandığı Penguin Algoritmasını Gerçek Zamanlı Hale Getirdi haberini sizlerle paylaşmıştık. Penguin 4.0 güncellemesi Eylül 2016’da piyasaya çıktığında, Google’dan Gary Illyes paylaştığı bilgide Penguin 4.0’ın sitelerin arama sonuçları sıralamasını aşağıya yönlü ayarlayarak bir siteye cezalandırmak yerine yalnızca bir spam cezası verdiğini belirtmişti. […]

Yusuf Vural

Google Algoritmaları bana da etkili olacağına inanıyorum


Yorum yap

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.