Ana SayfaE-TicaretGoogle Benim İşletmem Nasıl Optimize Edilir?

Google Benim İşletmem Nasıl Optimize Edilir?

-

İşletme Optimizasyonu Nedir?

İşletme optimizasyonu, Google ve diğer arama motorlarında işletmelerin çevrimiçi görünürlüğünü  artırmak için kullanılan stratejilerdir. İşletmeler bu stratejilerden yararlanarak yerel arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alabilir ve potansiyel müşterilere ulaşabilirler. 

Google Benim İşletmem Nasıl Optimize Edilir?Google Benim İşletmem Nasıl Optimize Edilir?

Google Benim İşletmem Hesabı Oluşturma

Google Benim İşletmem (GMB) hesabı, işletmelerin çevrimiçi varlıklarını yönetmek için kullanılan önemli bir araçtır. İlk önce işleme için bir GBM hesabı oluşturmak gerekir. GBM hesabında bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olun. İşletme Hesabı oluşturmak için;

  • İşletmenizin bilgileri ile bir Google hesabı oluşturun.
  • Google İşletme Profili’ne gidin.
  • İşletme Adını ve İşletme Kategorisi seçin.
  • Müşterilerin ziyaret edebileceği bir mağaza ya da ofis konumu varsa ekleyin.
  • İşletmenin hizmet verdiği bölgeleri seçin.
  • İşletmenin yer aldığı bölgeyi seçin.
  • İşletme bilgilerini ( Telefon numarası, Web sitesi vd) girin.

Çekici Bir İşletme Açıklaması Oluşturun

Google Benim İşletmem hesabında işletmeyi tanımlayan çekici bir açıklama ekleyin. İşletmenin müşterilere ne tür bir hizmet ya da  ürün sunduğunuzu anlatan özgün ve etkileyici bir açıklama, potansiyel müşterilerin dikkatini çekmeye yardımcı olabilir.

İşletme Hesabına Görseller ve Videolar Ekleyin

İşletmenin iç ve dış mekan görüntülerini, ürünlerin ya da hizmetlerin kaliteli görsellerini hesaba ekleyin. Etkileyici videolar da yayınlayarak müşterilerin dikkatini çekebilirsiniz. 

Müşteri İncelemelerini Yönetin

Müşteri incelemeleri, işletmenizin güvenilirliği için önem taşır. Olumlu incelemeleri teşvik edebilir ve olumsuz incelemelere ise profesyonel bir şekilde yanıt verin. Müşteri geri bildirimleri, diğer potansiyel müşterilerin işletme hakkında bilgi sahibi olmasına yardımcı olur. 

Görselleri dijital pazarlamada nasıl kullanmalısınız

İşletmenin Web Sitesinin Mobil Uyumlu Olmasına Dikkat Edin

Web sitesinin mobil uyumlu olması, Google’ın sıralama algoritmasında önemli bir faktördür. Web sitelerine mobil cihazlardan kolaylıkla erişmek, kullanıcı deneyimini de olumlu yönde artırır.

Sosyal Medya Entegrasyonu Yapın

İşletmenin sosyal medya hesaplarını GBM hesabına entegre edin. Bu sayede işletmenin sosyal medya paylaşımlarını ve güncellemelerini GMB hesabında paylaşılmasına imkan sağlar. 

İşletme Konumunu Google Haritalar’a Ekleyin

İşletmeyi Google Haritalar’a ekleyerek müşterilerin işletmeyi bulmasını kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıca konum bilgileri, yerel arama sonuçlarında işletmenin öne çıkmasını sağlar. 

İşletmeyle İlgili Güncel ve Doğru İçerikler Paylaşın

GMB hesabının düzenli olarak güncellenmesi ve işletmeyle ilgili yeni haberleri, etkinlikleri ya da özel teklifler paylaşarak müşteriyle etkileşimi canlı tutabilirsiniz. 

Google Benim İşletmem hesabının optimize edilmesi, işletmenin çevrimiçi başarısını etkileyen önemli unsurlardan biridir. Yukarıdaki stratejileri işletme hesabı için uygulayarak Google’da işletmenizi görünür hale getirebilirsiniz. İşletmenin Google’da görünürlüğünün artması hem yerel hem de potansiyel müşteriye ulaşma şansını artırmaya yardımcı olur.

SEO ve Dijital Pazarlama ile daha fazla müşteriye ulaşmak ister misiniz?

Uzman ekibimiz ile sizleri daha üst sıralara çıkartıyor işlerinizi büyütüyoruz!

İletişim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?