Ana SayfaE-TicaretGTAG Nedir? En İyi GTAG Uygulamaları

GTAG Nedir? En İyi GTAG Uygulamaları

-

GTAG, ”Global Trade Item Number”ın kısaltması olarak karşımıza çıkar. GTAG, Google Tag Manager ile kullanılan bir kod parçasıdır. Bu kod, web sitesi sahiplerinin web sitesindeki etkileşimlerini takip edebilmelerini ve bunu  analiz edebilmelerini sağlar. Bu ticarette kullanılan bir standardı temsil eder. GTAG ürünlerin benzersiz bir biçimde tanımlanması amacı ile kullanılır. GTAG barkod sistemleri ile birlikte tedarik zinciri yönetiminde rol oynar.

GTAG’ın asıl amacı ticaretteki ürünleri farklı ve hatta benzersiz olarak tanımlayıcı ile etiketlemektir. Bu etiketleme tedarik zinciri üzerindeki işlemlerin izlenmesini ve yönetilmesini sağlar.GTAG ayrıca  web sitelerindeki kullanıcı davranışlarını takip etmek için de kullanılır. Örneğin, bir kullanıcının web sitesine girdiğinde hangi butonlara tıkladığını,hangi sayfayı ziyaret ettiğini ve sayfada ne kadar süre vakit harcadığını takip eder.

En iyi GTAG Uygulamaları şu şekildedir:

Google Analytics'te Oturum Zaman Aşımını Yönetme

Google Analytics:

GTAG kullanmanın en önemli sebeplerinden biri web sitenizi analiz etmek ve  etkileşimlerini izlemek için Google Analytics ile beraber kullanılabilmesidir. Google Analytics kullanıcı davranışlarını, web sitenizdeki trafiği, dönüşüm oranlarını ve önemli istatistikleri izlemek için kullanabileceğiniz kaliteli bir araçtır. GTAG, Google Analytics ile beraber kullanılarak  doğru verilerin analiz edilmesini ve takip edilmesini sağlar.

GTAG Nedir? En İyi GTAG Uygulamaları

Hotjar:

Hotjar web sitenizde bulunan kullanıcıların davranışlarını takip etmenizi sağlayan bir araçtır.GTAG ile beraber kullanılarak web sitenizdeki kaydırma ve tıklama davranışları ve hatta form doldurma davranışları gibi etkileşimlerinizi kolayca takip edebilirsiniz.

GTAG Nedir? En İyi GTAG Uygulamaları

Facebook Pixel:

Facebook Pixel, Facebook reklamlarınızın performansını analiz etme ve izlemenize yardımcı olan bir araçtır. GTAG, Facebook Pixel ile beraber kullanarak web sitenizdeki etkileşimlerinizi Facebook reklamlarınızın performansı ile entegre etmenize yardımcı olur.

GTAG Nedir? En İyi GTAG Uygulamaları

Crazy Egg:

Crazy Egg, web sitenizi kullanıcı dostu haline getirmek için analiz etmenize ve web sitenizdeki kullanıcı davranışlarını takip etmenize olanak sağlayan bir araçtır.GTAG ile beraber kullanılarak web sitenizdeki kaydırma davranışlarını,tıklama davranışlarını ve buna benzer diğer etkileşimleri takip edebilirsiniz.

Özet ile GTAG web sitelerini analiz etmek ve web sitelerindeki etkileşimleri takip etmek için önemli bir araçtır. Google Analytics veya diğer araçlar ile kullandığınız zaman web sitenizin performansını daha iyi optimize edebilirsiniz.

SEO ve Dijital Pazarlama ile daha fazla müşteriye ulaşmak ister misiniz?

Uzman ekibimiz ile sizleri daha üst sıralara çıkartıyor işlerinizi büyütüyoruz!

İletişim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...