Ana SayfaSEOGoogle Core ve Product Review güncellemeleri kullanıma sunuldu

Google Core ve Product Review güncellemeleri kullanıma sunuldu

-

Google, Eylül 2022 itibariyle temel güncelleme ve ürün inceleme güncellemesini kullanıma sundu. 

Şirket, Google’ın en son ortaya çıkan algoritma güncellemesinin 26 Eylül itibarıyla kullanıma sunulacağını doğruladı. Bununla birlikte Google, arama sıralaması güncellemeleri sayfası aracılığıyla ilgili güncellemenin tamamlandığını duyurdu. 

Google Core güncellemesi iki hafta önce yani 12 Eylül’de kullanıma sunuldu. Ürün inceleme güncellemesi ise bir hafta sonra yani 20 Eylül tarihinde yayınlandı. Her iki güncellemenin de aynı gün tamamlandığını söylemekte fayda var. Güncellemenin etkilerini görmek için en ideal tarihin 26 Eylül 2022 olduğunu söyleyebiliriz.


Güncelleme sonrasında ne olacak? 

Güncelleme ile birlikte web sitenizin sıralamasını ve trafiğini analiz ederek, güncelleme etkisini değerlendirebilirsiniz.  Eğer bu süreçte herhangi bir değişiklik fark ederseniz, bu güncellemelerden kaynaklıdır.

Google Core güncellemesinden etkilendiğimizi nasıl anlayabiliriz?


Google Core arama sonuçlarına uygulanırken aynı zamanda tüm siteleri etkileme potansiyeline de sahiptir.  Google Search avukatı John Mueller, “Core” güncellemelerinin belirli öğeler yerine tüm siteyi nasıl etkilemeyi hedeflediğini şu cümlelerle açıkladı: 

“Temel güncellemeler ile sadece bireysel konulara değil, aynı zamanda web sitesinin genel olarak alaka düzeyine odaklanıyoruz. Bununla birlikte bu kullanılabilirlik ve bir sayfada yer alan reklamları vb. şeyleri içerebilir. Fakat dikkate alınması gereken nokta esas olarak web sitesidir.” dedi

Güncelleme bunları akılda tutarak, web sitenizde yer alan arama sıralamalarındaki değişiklikleri ve temel güncellemenin sizi nasıl etkilediğini de gösterme imkanı sunar.

google core update

Product Rewiew güncellemesinden etkilendiğimizi nasıl anlayabiliriz?

Ürün inceleme güncellemeleri (product rewiews) yalnızca ürün incelemeleri için arama sonuçlarına uygulandığından buradaki etkiyi anlamak daha kolaydır. Ürün incelemesi yayınlamıyorsanız, güncellemeden de etkilenmemişsiniz demektir. 

Bununla birlikte eğer ürün incelemeleri yayınlıyorsanız, sıralamalara dikkat etmeniz gerekir.. Ürün inceleme sayfalarında bir değişiklik fark ederseniz bunun nedeni ürün inceleme güncellemesidir.  Bir diğer önemli nokta ise sitenizin tamamında bir sıralama değişikliği meydana geliyor ise bunun temel güncellemeden (core update)’den meydana gelmesi daha büyük bir ihtimaldir.  Bu güncellemelerin etkisini gözlemlemeye devam edeceğiz.  Bizi takip ederek mevcut güncellemelerden haberdar olabilirsiniz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Design Brief Nedir? Nasıl Yazılır?

Design Brief Nedir? Nasıl Yazılır?

0
Design Brief, yakın bir zamanda üzerinde çalışacağınız bir projenin hedeflerini, neleri kapsadığını ve stratejisini temel alarak, projenizin bir nevi iskeletini oluşturan bir rehberdir. Bir...