Ana SayfaSEOAlexa'nın yerini Cloudflare Radar alan adı sıralaması alacak

Alexa’nın yerini Cloudflare Radar alan adı sıralaması alacak

-

Başta trafik olmak üzere alan adlarının ölçülmesini ve buna bağlı olarak sıralanmasını sağlayan Alexa sistemi kullanılmıştı. Platformun kapanmasının ardından ise Cloudflare, Radar adını verdiği platformda alan adı sıralamalarını başlattığını duyurdu.

Dünya genelinde en popüler platformlardan birisi olması sayesinde elinde ciddi bir veriyi bulunduran Cloudflare, bu verileri alan adı sıralamalarında da kullanacak. Cloudflare Radar adı verilen platformda yer alacak alan adlarının performans ve trafiklerini ölçecek Cloudflare, böylece alan adlarını sıralayarak dünya genelindeki popüler siteleri listeleyecek.

İnternet Hızını Arttıran Yeni DNS: Cloudflare 1.1.1.1

Cloudflare Radar etki alanı sıralaması beta başladı

Resmi duyuru ile açıklanan Cloudflare Radar etki alanı sıralaması, beta olarak hizmete sunuldu. Kişisel verilerin korunmasına uygun olarak herhangi bir kişisel verinin kullanılmadığı sıralamalarda internet kullanımındaki küresel eğilimlerin neler olduğu ve en popüler alan adları paylaşılacak.

Cloudflare Radar sıralamalarında kriterler neler?

Yapılan açıklamalara göre Cloudflare Radar’da trafik hacmi ve kullanıcıların bu alan adına gösterdiği ilgi en önemli kriterlerden olacak. Makine öğrenimi gibi farkı teknolojiler ile desteklenecek olan sistem, böylece alan sıralamasının en iyi şekilde yapılmasını sağlayacak. Küresel ve ülke bazlı olarak yapılacak incelemelerde en iyi alan adlarının bulunması ve sıralanması adına ise DNS verileri kullanılacak.

“Cloudflare ayrıcalıklı bir konumda oturuyor ve önemli miktarda internet trafiğini yönetiyor. Toplu verilerimizden çıkarabileceğimiz çok sayıda sinyale sahibiz ve bunun yüksek kaliteli alan sıralamaları oluşturmayı mümkün kıldığına inanıyoruz.” diyerek yeni sıralama sistemini tanıtan Cloudflare, gelişmeyi tüm kullanıcıları açmış durumda. Kullanıcılar Cloudflare Radar üzerindeki alan adları bölümüne giriş yaparak kolay bir şekilde güncel listeleri kontrol edebilecek.

Açıklamalara göre en popüler 100 alan adının sıralaması son 24 saati kapsayacak ve her gün güncellenecek. Bunun dışındaki alan adları ise farklı bölümlere ayrılmış listelerde yer alacak. İlk 200, 500, 1.000, 2.000, 5.000, 10.000, 20.000, 50.000, 100.000, 200.000, 500.000, 1.000.000. gibi bölümler üzerinde sıralanacak olan bu web siteleri içinse güncelleme 7 gün olacak ve her hafta bu listelerde değişikliğe gidilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Dijital Pazarlamada 5 Adımda Müşterileri Tanımak

Digital Marketing Qualified Lead (DMQL) nedir?

0
Dijital pazarlama nitelikli müşteri adayı, satış olarak sınıflandırılan kriterlere sahip olması muhtemel bir tüketiciyi ifade etmektedir. Bir nevi satış öncesi aşama olarak değerlendirilir. DMQL’ler...