Ana SayfaSEOGoogle Dijital Atölye Nedir?

Google Dijital Atölye Nedir?

-

Dijital Atölye, kullanıcıların internet üzerinden çevrim içi çeşitli ders ve eğitimler hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayan bir hizmettir. İlk olarak 2015 yılında sunulan hizmet hala günümüzde de devam etmektedir. İnsanların becerilerini ve yetkilerini geliştirmesine dijital pazarlama alanına yeni bir kariyere başlangıç yapmasına yardımcı oluyor.

Dünyanın birçok ülkesinde hizmet veren bu sistem Türkiye’de de bulunuyor. Dijital Atölyenin tüm kurslarında çeşitli dersler yer alıyor. Kursu tamamlayabilmeniz için derslerin tamamını bitirip sınavda başarılı bir sonuç almanız gerekiyor.

Google Dijital Atölye Ücretli mi?

Dijital Atölye hizmetinin kullanımı ücretsizdir. Dolayısıyla hizmette yer alan kurslara başlayabilmek için herhangi bir ücret  talep etmez. Alanında uzman kişiler tarafından sunulan bu kurslar hakkında eğitim almak ayrıca avantaj sağlamaktadır. Bu hizmet için hiçbir ücret ödemek zorunda kalmamak, hizmetin en güzel yanlarından biri.

Google Dijital Atölye Nasıl Kullanılır?

  • Google arama motoruna ‘Dijital Atölye’ yazın
  • Oturum aç ya da Google bilgilerinizle giriş yapın
  • Size uygun seviyeyi seçin
  • Online Kurslar” bölümüne tıklayın
  • ilginizi çeken istediğiniz kursu seçin
  • Ücretsiz kursa başlayın” butonuna tıklayın
  • Başlayın” butonuna basın

Dijital Atölyenin Faydaları neler?

Teknolojinin geliştiği bu çağda belki bulunduğunuz ya da hedefinizdeki iş sektörünün dijital hayatla bir ilişkisi olmadığını düşünüyor olabilirsiniz fakat gün geçtike dijitalleşen hayatımızdaki her iş sektörün yolu mutlaka bir gün dijital hayat ile karşılaşacaktır. Çok basit şekilde düşünecek olmasak bile, her işletme bir internet sitesine ve sosyal medya hesabı sahip olmalı ve bu hesapları aktif kullanmalı.

Sahip olduğunuz işletmeye ya da çalıştığınız iş sektörüne ait sosyal medya hesabını aktif ve en verimli şekilde yönetebilmek ve internet sitelerinin Google aramalarında en üst sıralarda görünmesi için dijital hayat hakkında yeterli bilgiye sahip olmalısınız. Bu nedenle işletme sahipleri ya da çalışanlarının temel düzeyde de olsa, dijital pazarlama bilgisine sahip olması gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Google Analytics 4 özellikleri neler?

Google Analytics 4 özellikleri neler?

0
Google Analytics 4 (GA4), Google Analytics'in en güncel sürümü olup web sitenizin trafiğini izleme ve raporlama yeteneklerini sunar. GA4, makine öğrenimini kullanarak kullanıcıların web...