Ana SayfaSEOGoogle görseller yenilendi

Google görseller yenilendi

-

Görüntülerin önizlenme ve detayları hakkında daha fazla detay sunması için tasarlanan Google görseller yenilendi

Google kullanıcıları artık Google Görseller sekmesinde görüntülemiş oldukları görüntüler hakkında daha fazla bilgi sahibi olacaklar. Örneğin bir ürün görseli seçtiğimizde Google Görseller marka, fiyat, kullanılabilirlik ve inceleme ayrıntılarını kullanıcılarla paylaşacak. İlgili resimler bölümünde Google otomatik olarak her bir farklı resim küçük resminin altında başlıklar ekleyecektir.

Google Görseller Fotoğrafların Hak Sahiplerini Gösterecek

Yapılan Google Görseller değişikliği hakkında Google tarafından, “Perakendeciler ve yayıncılar için, bu güncellenmiş arayüz aynı zamanda insanların bir görevde onlara yardımcı olmak için bilgi almak için bir web sayfasını ziyaret etme veya sitenizde bir ürün satın alma olasılığı daha yüksektir.” mesajları da iletilerek gelen bu güncellemenin performans odaklı olduğu ortaya çıkıyor.

Google görseller yenilendi

Yeni Google görseller kullanıcıların diğer sonuçlar arasında hızlı bir gezinme sağlarken görüntü hakkında daha fazla bilgi verme olanağı da sağlıyor. Kullanıcılar artık arama sonuçlarındaki yerini kaybetmeden yan panelde görselleri görüntüleyebilecek.

 

Kullanıcı arayüzü değişikliklerinin yanı sıra kullanıcılar açılan resimleri önizleme yapma esnasında bir görüntü hakkında daha fazla kaynağa daha hızlı bir şekilde ulaşmış olacak.

Emirkan Damar
Emirkan Damar
SEO alanında yazılar yazan Emirkan, iki yılı aşkın İmza İnternet Teknolojileri ekibinde yer alıyor. 20 Yaşındayım, Nişantaşı Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı ikinci sınıf öğrencisiyim, okuluma ek olarak İmza İnternet Teknolojilerinde Dijital Pazarlama alanında çalışmalar yapıyorum. Kişisel bloğumda da kendi deneyimlerimi ve dijital gelişmeler hakkında tecrübelerimi ve güncellemeleri sizlerle paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

SEO'ya Ne Kadar Zaman ve Para Ayırmalıyım?

SEO’ya Ne Kadar Zaman ve Para Ayırmalıyım?

0
SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), çevrim içi görünür olmanıza, hedef kitlenize ve potansiyel müşterilerinize ulaşabilmek için gerekli bir stratejidir. SEO çalışmaları zaman ve emek gerektiren uzun...