Ana SayfaSEOGoogle Görsellerde Video Arama Geliyor

Google Görsellerde Video Arama Geliyor

-

Google hemen her gün karşımıza bir yenilik, bir geliştirme ile çıkmaya devam ediyor. Algoritmaları üzerinde yaptığı çalışmalar ve kullanıcı dostu çalışmaları Google güncellemeleri olarak belirli periyotlarda karşımıza çıkıyor. Büyük değişimlerin yanı sıra yapılan küçük güncellemeler de yine kullanıcıların alışkanlıklarına olumlu yansıması düşünülen çalışmalar olarak önümüze çıkıyor. Google Developers Blog’da yapılan duyuru ile Google görsellerde video arama geliyor!

Google duyurusunu yaptığı bu değişiklik ile birlikte bundan sonra mobil cihazlardan yapılan görsel arama sonuçlarında videolar yer alacak. Google’ın yaptığı bu değişiklikten yararlanabilmek için talep edilen pek çok detaya sitede yer vermeniz gerekli ve yeterli kriterleri girdikten sonra arama sonuçlarında yer alabiliyorsunuz. Bunu ilk olarak fark edip paylaşan Aaron Bradley “Arama sonuçlarındaki görsel arama sayfasında videoları görebilirsiniz, videoların görseline tıkladığınızda videonun bilgisine ulaşabilir ve tekrar tıkladığınızda videoyu Youtube’da açabilirsiniz. Mevcut arama sonuçlarında şu an sadece Youtube reklamları yer alabiliyor.”

Yapılan bu geliştirmenin bir getirisi olarak yapılan görsel aramalarda videolara yer verilerek ön plana çıkartılması ve dolayısı ile videolara daha fazla trafik  oluşturulması beklenen gelişme.

Google tarafından herhangi açıklama yapılamayan sadece Youtube videolarının desteklenmesi durumu yapılan aramalarda gelen videoların Youtube üzerinde olması sebebiyle bir ispat niteliği taşıyor. Merak edilen bir diğer konu ise ilerleyen zamanlarda diğer video platformlarındaki videoların da arama sonuçlarında yer almaya başlayıp başlamayacağı.

KAYNAK: http://www.indir.com/haberler/artik-google-gorsellerde-video-sonuclarida-gozukecek

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

0
Bu yazıda SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu) stratejileri ve bu stratejiler hangi sıklıkta güncellenmeli hakkında bilgilere yer almaktadır. SEO İçin Arama İpuçları SEO stratejilerine geçmeden önce...