Ana SayfaSEOGoogle Haritalar sosyal ağa dönüşüyor

Google Haritalar sosyal ağa dönüşüyor

-

Google, her kullanıcıya kendi gönderdikleri fotoğraf ve incelemelerle dolu kendi profilini vererek Google Haritalar’ı bir tür sosyal ağa dönüştürüyor. Yani Google Haritalar, kullanıcılara gönderdiği tüm fotoğraflarını, videolarını ve yaptığı tüm yorumlarını derleyen diğer kullanıcıların takip edebileceği kendi profillerini veriyor ve Google Haritalar sosyal ağa dönüşüyor..

Bu geçen yıl yayınlanan ve kullanıcıların belirli Yerel Rehberler‘i takip etmelerine ve en son güncellemelerini almalarına olanak tanıyan bir pilot uygulamanın devamı niteliğindedir. Şimdilik bu özellik tüm kullanıcılarda yer almıyor.

Sayfalarınızın indekslenmesi için Google Search Console Kapsam raporu nasıl kullanılır?

Google Haritalar sosyal medya mecrasına dönüşüyor

Pilot lansmanının başarısının ardından Google, bu işlevselliği tüm kullanıcılara dünya çapında genişletiyor.

“Bugün bu özelliği genişletiyoruz ve global olarak kullanıma sunmaya başlıyoruz. Bir Google Haritalar kullanıcısı fotoğrafları, incelemeleri veya listeleri herkese açık olarak paylaştıysa onları takip edebilir ve önerilerini, tavsiyelerini ve güncellemelerini Google Haritalar’daki Güncellemeler sekmenize alabilirsiniz.

Bu yüzden bir dahaki sefere paket servisi menülerinin yararlı fotoğraflarını, şehrinizin en geniş parklarının kullanışlı listelerini veya yerel mağazaların ve hizmetlerin ilham verici fotoğraflarını paylaşan birini bulduğunuzda tüm önerilerini takip edebilirsiniz. ”

Google Haritalar profilleri, kullanıcıların en sık paylaştığı yerleri ve işletmeleri görebileceğiniz konu filtreleri içerir.

Kullanıcılar ayrıca, profil fotoğraflarının altında çok kısa bir Instagram’da olduğu gibi kısa bir açıklama ekleyebilirler.

Google Haritalar profilinin nasıl göründüğüne bir örnek:

Google Haritalar’a Kullanıcıların Son Gelişmeleri Alabilmesi İçin Takip Özelliği Geliyor

Google Haritalar profili nasıl yönetilir?

Herkese açık olarak fotoğraf, inceleme veya liste paylaşmış olan tüm Google kullanıcıları kendi Google Haritalar profillerini yönetebilir.

Her şeyden önce – hiç kimse halka açık bir profile sahip olmak zorunda değildir. Herkesin Google Haritalar’da paylaştıkları şeyleri gösterme veya göstermeme seçeneği vardır.

Kullanıcılar ayrıca profillerini kısıtlama seçeneğine de sahip olacaklar, bu da yeni takipçilerin içeriği görüntüleyebilmeleri için onaylanmaları gerektiği anlamına geliyor. Kullanıcılar, herkesin izlemesi için profilini tamamen açık tutmayı tercih edebilir. Bu ayarların tümü profil sayfasından ayarlanabilir.

Sosyal ağlarda olduğu gibi takip ettiğiniz ve etmediğiniz kişileri de aşağıdaki gibi gösteriyor.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Niche Pazarlama: Dar Kitlelere Yönelik Etkili Pazarlama Stratejileri

Niche Pazarlama: Dar Kitlelere Yönelik Etkili Pazarlama Stratejileri

0
Niche pazarlama, belirli ürün ya da hizmetin yalnızca dar bir hedef kitleye sunulduğu pazarlama stratejisidir. Bu strateji, geniş kitlelere hitap eden geleneksel pazarlama stratejisinden...