Ana SayfaSEOGoogle Haziran 2021 Core Güncellemesi kullanıma sunuldu

Google Haziran 2021 Core Güncellemesi kullanıma sunuldu

-

Uzun süre boyunca herkesin beklediği Haziran 2021 Core güncellemesi sunuldu fakat tek seferde gelmeyen güncellemenin devamı Temmuz ayında sunulacak.

Çarşamba gününde birinci kısmı yayınlanan Core güncellemesi Haziran 2021 Core Güncellemesi olarak adlandırıldı. Google’dan Liason Danny Sullivan güncelleme hakkında açıklama yaparken ayrıca “Önümüzdeki ay bir Temmuz 2021 Core güncellemesini beklememiz gerekiyor” açıklamasını yaptı.

Google uzun süre aralıklarla çekirdek güncellemesi yayınlıyor. En son yapılan çekirdek güncellemesi 4 Mayıs 2020’de gerçekleşirken yeni Core güncellemesi tek sefere sığdırılmayıp iki ay aralıkla aktif hale gelecek.

Rank Math SEO Kurulumu ve Ayarları

İki önemli güncelleme

Google tarafından sert bir şekilde sadece Haziran ayında yapılması beklenen Core güncellemesi arama sonuçlarının hazır olmaması sebebiyle planlanan bazı iyileştirmelerle birlikte önümüzdeki ay da geleceğini iletti. Bu sebeple Google, hazır olan parçayı yayına alıp geri kalan kısmı Temmuz 2021 ile getirecek dedi ve şu açıklamayı yaptı;

“Tabii ki, herhangi bir çekirdek güncelleme bazı içerikler için düşüşler veya kazançlar üretebilir. Bu sürümün iki parçalı doğası nedeniyle, çok küçük bir içerik diliminin Haziran ayında Temmuz ayında tersine dönen değişiklikler görmesi mümkündür.”

Core güncellemesiyle bizi neler bekliyor?

Diğer küçük güncellemeler gibi sıralamalarınız yükselebilir veya düşebilir fakat Haziran güncellemesinde sıralamalarınızda olan etkiler tam tersi şekilde tekrardan etkilenebilir. Yapılan bu güncelleme tüm dilleri etkileyen küresel bir güncelleme ve tamamlanması iki hafta sürebilir.

Google: “Bugün ilerleyen saatlerde, yılda birkaç kez yaptığımız gibi geniş bir çekirdek güncelleme yayınlıyoruz. Haziran 2021 Çekirdek Güncellemesi olarak adlandırılır.

Haziran 2021 güncellemesi için planladığımız bazı iyileştirmeler tam olarak hazır değil, bu yüzden olan parçalarla ilerliyoruz, ardından Temmuz 2021 güncellemesiyle gerisini takip edeceğiz. Çoğu site, herhangi bir çekirdek güncellemede olduğu gibi bu güncelleştirmelerin hiçbirini fark etmez….

Tabii ki, herhangi bir çekirdek güncelleme bazı içerikler için düşüşler veya kazançlar üretebilir. Bu sürümün iki bölümlü doğası nedeniyle, çok küçük bir içerik diliminin Haziran ayında Temmuz ayında tersine dönen değişiklikler görmesi mümkündür….”

Emirkan Damar
Emirkan Damar
SEO alanında yazılar yazan Emirkan, iki yılı aşkın İmza İnternet Teknolojileri ekibinde yer alıyor. 20 Yaşındayım, Nişantaşı Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı ikinci sınıf öğrencisiyim, okuluma ek olarak İmza İnternet Teknolojilerinde Dijital Pazarlama alanında çalışmalar yapıyorum. Kişisel bloğumda da kendi deneyimlerimi ve dijital gelişmeler hakkında tecrübelerimi ve güncellemeleri sizlerle paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Dijital Pazarlama da Web Tasarımın Önemi

Dijital Pazarlama da Web Tasarımın Önemi

0
İş dünyasının vazgeçilmez bir parçası olan dijital pazarlamada, internetin de yaygın kullanımıyla beraber markaların online varlıklarını sürdürmeleri önemli hale geldi. İşletmelerin web site tasarımları...