Ana SayfaSEOGoogle Merchant Center Yeni Özelliklerini Duyurdu

Google Merchant Center Yeni Özelliklerini Duyurdu

-

İnternet üzerinden satış gerçekleştiren milyonlarca firmaların ürünlerinin verilerini paylaşmak için kullandığı Google Merchant Center yeni özelliklerini duyurdu. Firmalar Google Merchant Center ile arama sonuçlarında, Youtbe ve partner web sitelerinde yer alarak gelirlerini arttırmayı hedeflerler. Google Adwords Blog üzerinden dün yapılan açıklama ile önceki versiyona göre daha kullanışlı bir arayüze geçtiğini ve yapılan güncelleme sonrası aynı işlevselliği koruyarak daha fonksiyonel hale geldiğini ve alışveriş programlarına daha kolay erişilebilir hale geldiğini paylaştı.

Google Merchant Center güncellemesi ile diğer Google araçlarında olduğu gibi modern ve kullanışlı bir görünüme kavuştu. Aynı zamanda tüm Google araçlarında olduğu gibi ismini görmeden kullansanız, bu Google’ın bir aracı diyeceğiniz alışılagelmiş arayüze geçiş yaptı. Öncelikli değişimi menüde hissedeceksiniz. Farklı menülerden ulaşabileceğiniz görevleri ve tüm eylemleri yani güncel duyuruları ve pano verileri gibi farklı farklı verileri ana sayfadaki menü üzerinden kullanabileceksiniz. Ürünlerin sayfalarında entegre olup olmadıklarını ve ürünlere ait verinin kalitesini içeren bilgileri görebileceksiniz. Daha detaylı bilgi almak için Google yardım sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Google Merchant Center Yeni Özelliklerini Duyurdu
Google Merchant Center Yeni Özelliklerini Duyurdu

 

Google Merchant Center Alışveriş Programları Aktif

Yapılan güncelleme ile ürünlerin tanıtılması ve satışı için yeni yollar keşfetmenize olanak sağlıyor. Google Merchant Center sayesinde yerel reklamları, promosyonları, ürünlerin değerlerini ve çok daha fazlasını keşfedebileceksiniz.

Google Merchant Center Yeni Özelliklerini Duyurdu
Google Merchant Center Yeni Özelliklerini Duyurdu

Eklenen yeni özelliklere sağ üstteki 3 nokta ikonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz. Her yeni özellik size yeni ufuklar açacak.

Gerçekleştirilen Güncellemeler

  • Entegrasyon kuralları

    Kullanıcıların geri bildirimleri ile yapılan değerlendirmeler sonucu gerçekleştirilen bu güncelleme ile birlikte farklı renklerde yer alan ürünlerin fiyatlarını veya bilgilerini değiştirebileceksiniz, ürünlerinizin bilgilerine farklı nitelikler ve ürün başlığına sabit değerler ekleyebileceksiniz ya da önceden eklediğiniz ürünlere renk, numara gibi değerler ekleyebileceksiniz.

  • Tanımlama yöntemleri

    Ürün tanımlama sayfalarında yapılan güncelleme ile entegrasyon sonrası veriler çok daha hızlı güncellenebilecek. Ürünleriniz ile ilgili değişiklikler günde 2 kere güncellenerek en güncel veriler Google Merchant Center’a gönderilecek.

  • Kur dönüştürücüler

    Güncelleme sonrası yerel para birimleri ile alakalı değişimler yakın zamanda testi duyurulduğu gibi üzerinde farklı bir değişiklik gerçekleştirilmeden Google Merchant Center kullanıcılarına sunuldu. Farklı ülkelerde farklı para birimleri ile satış gerçekleştiren firmalar kur hesaplamalarını gerçekleştirmek için ekstra bir efor sarf etmeyecek.

merchants.google.com hesabınıza giriş yaparak güncellemeleri kontrol edebilrsiniz.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...