Ana SayfaSEOGoogle Mobil Aramalarına Ön İzleme Desteği Geldi

Google Mobil Aramalarına Ön İzleme Desteği Geldi

-

Her geçen gün farklı bir Google yeniliği ile karşılaşmaya devam ediyoruz. Özellikle arama sonuçlarındaki değişiklikleri ile ön plana çıkan ve kullanıcı dostu olma konusunda çok önemli adımlar atan Google şimdi de mobil aramalarda thumbnail göstermeye başlıyor. Yakın bir zamanda yurt dışında bazı bölgelerde test edilen bir özellik daha genel olarak devreye alındı ve Google Mobil Aramalarına Ön İzleme Desteği Geldi. Test sonrası farklı ülkelerde de kullanıma sunulan bu özellik Türkiye’de de devreye alındı ve kullanıcılara da yavaş yavaş sunulmaya başlandı.

Tekrar testleri yaklaşık olarak haziran 2015’te yapılmaya başlanılan mobil arama sonuçlarında görsel ön izleme desteği sonunda dünya genelinde kullanıma sunulmaya başladı ve google.com.tr‘den yapacağınız aramaların sonuçlarında da ön izleme görselleri görmeye başlayacağız.

Görsel Destekli Arama Sonuçları

Mobil cihazınızdan yapacağınız aramalarda karşınıza çıkan arama sonuçlarında aşağıdaki örneklerde gördüğünüz gibi sıralamadaki sitelerin ilgili açıklama alanı yanında ön izleme görselini görebiliyoruz. Yeni sunulan bu özellik ile mobil aramalarda kullanıcıların seçim yapma kriterlerinden bir tanesi de ön izleme alanında çıkan görseller olacak gibi görünüyor. Ön izlemede çıkan görselin başlık ile uyumluluğu ve konu ile alakalı olması kullanıcıların aradıkları bilgiye daha doğru şekilde ulaşmalarını sağlayacak ve arama motoru deneyimine yeni bir soluk, görsel zenginlik gelmiş olacak.

Google Mobil Aramalarına Ön İzleme Desteği Geldi Google Mobil Aramalarına Ön İzleme Desteği Geldi

 

Yukarıdaki örneklerde gördüğünüz gibi HTC One M9 veya Samsung Galaxy Note 7 aradığınızda mobil arama sonuçlarında ön izleme görselleri de görüntüleniyor. Bu yeni özelliğin şu an sadece mobil arama sonuçlarında geçerli olduğunu not düşelim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Instagram’da Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalı?

Instagram’da Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalı?

0
Instagram, günümüzde kişilerin ve kurumların en etkili sosyal iletişim araçlarından biri olarak ilk üçte yer alan bir sosyal medya platformudur. Instagram, kendinizi ürün veya...
Viral Pazarlama Nedir?

Viral Pazarlama Nedir?