Ana SayfaSEOGoogle News Showcase artık kullanılabilir!

Google News Showcase artık kullanılabilir!

-

Google News Showcase(Google Haberler Vitrini) ücretli lisans karşılığında Ekim 2020 yılında duyurulduktan sonra artık İngiltere, Avustralya, Almanya, Brezilya, Arjamtin, İltalya, Çekya ve Hindistan ülkeleri tarafından kullanılabilir durumda!

Google News Ürün Müdürü Alex Cox yaptığı açıklamaya göre Google News Showcase artık masaüstü cihazlarda aktif olarak kullanılabilir durumda. Alexa Cox: “Artık Google Haberler kullanıcıları hangi cihaz üzerinden kullanıyor olursa olsun, haber vitrin ortaklarımızdan gelişmiş hikaye panellerini görüntüleyebilir.” açıklamasını yaptı. Masaüstü üzerinden kullanılırken aynı zamanda Mobil sürümün de aktif olduğu ülkeler mevcut.

İşte Google News Showcase’in masaüstü cihazlarda nasıl görüntülendiği;

Google News Showcase’in masaüstü görüntüsü

Google bu yeniliğin ardından ek olarak kullanıcıların hem globalde hem de yerel haberlerde okumasını ve haber keşfetmesini sağlayacak yeni bir katalog kenar çubuğu ekledi.

Belirli bir ücret karşılığında vitrin kaydı yaptıran haber kuruluş siteleri Haber Vitrininde bir sekmeye sahip olacak. Bunun hakkında Cox:

“Burada okuyucular tüm Haber Vitrini panellerini görebilirler: her gün bir yayıncı için en önemli konuları kapsayan en son Özet paneli ve okuyuculara önemli makaleler hakkında daha derin bağlam sağlayan hikaye panelleri” şeklinde açıklama yaptı.

Google Haberler Vitrini masaüstü deneyimiyle birlikte yayıncıların haber ve hikayelerini gösteren, daha fazla bilgi sağlayan maddeler göstermeyi sağlayacak. Google News kendi bloğunda Google News Showcase hakkında yaptığı açıklama sonucunda kullanıcı deneyimine de önem verdiğini açıkladı;

“Google News Showcase, La Voz de San Justo gibi yayıncılar için değerli bir kaynaktır. Editörlerimizin kitlemiz için ilgili içeriği kolay, etkili ve sezgisel bir şekilde seçmelerini sağlar. Birden fazla faydası olan bir ürün,” diyor Arjantin’deki yerel bir yayıncı olan La Voz de San Justo’nun içerik yöneticisi Constanza Martínez. “Editörlerimiz, izleyicilerimizi bilgilendirmek için panelleri bir çırpıda güncelleyebilir ve bundan sonra haber odasının iş akışındaki diğer çalışmalara devam edebilir. Google News Showcase ile premium içeriği bizim gibi yerel bir yayıncı için bile sorunsuz bir şekilde okuyuculara sunuyoruz.”

Google News Showcase neden önemli?

Eğer bir haber siteniz var ve trafiğinizi Google Haberler’den alan bir site sahibiyseniz Showcase’i kullanmak internet sitenize ek trafik sağlayacaktır. Ayrıca Google News Showcase masaüstünde iyi performans gösterdiğinden bu hizmet ile emin olabilirsiniz. İşaretli madde listelemek ve kitlenizi hızlıca yakalama fırsatı büyük trafik sağlayabilirç

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

SEO'ya Ne Kadar Zaman ve Para Ayırmalıyım?

SEO’ya Ne Kadar Zaman ve Para Ayırmalıyım?

0
SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), çevrim içi görünür olmanıza, hedef kitlenize ve potansiyel müşterilerinize ulaşabilmek için gerekli bir stratejidir. SEO çalışmaları zaman ve emek gerektiren uzun...