Ana SayfaSEOGoogle Sitelerin Otoritesini Değerlendirmiyor

Google Sitelerin Otoritesini Değerlendirmiyor

-

Google Mühendislerinden John Mueller açıklamalarına göre Google sitelerin otoritesini değerlendirmiyor. John Mueller’in kim olduğunu henüz bilmeyenler, sizler için daha önce hazırlamış olduğumuz “John Mueller Kimdir?” başlıklı yazımızı inceleyebilirler.

Her yaptığı açıklamaya mümkün olduğunca sitemizde yer verdiğimiz ve sizlere de bu bilgileri aktardığımız John Mueller, takipçileri ile gerçekleştirdiği son Web Site Yöneticileri Hangout toplantısında site yöneticilerinin sorularına yanıt verdi.

Google Sitelerin Otoritesini Değerlendirmiyor

Haziran ayında gerçekleştirilen Google çekirdek algoritma güncellemesi ile birçok site sıralama kaybederken başka siteler de sıralama kazandı. Haziran ayında gerçekleştirilen Google çekirdek algoritma güncellemesi sırasında sitesinin organik trafiğinin büyük oranda düştüğünü ve bununla birlikte site otoritesinin %50 oranında düştüğü sonucuna vararak Mueller’e, sitesinin otoritesini nasıl arttırabileceğini sordu.

Mueller ise takipçisine, Google’ın özel olarak bir sitenin otoritesini ölçen bir metriğe sahip olmadığını açıkladı. Açıklamanın bir kısmı ise şu şekilde;

“Genel olarak, Google bir sitenin otoritesine değerlendirmeye almaz. ”

“Genel olarak, Google bir sitenin otoritesini değerlendirmez. Yani Google’ın size site otoritesi konusunda puan vereceği ve bunun genel site puanlaması olduğunu söyleyebileceği bir metrik yok.

Google’ın kalite derecelendirme yönergelerinde site otoritesi ile ilgili bir bölüm bulunuyor. Fakat, kalite puanlayıcıları sitenin geneli yerine site içeriğinin kalitesine puan veriyor.”

Mueller’e göre site sahiplerinin değerlendirmeleri gereken kişilerin gerçek ziyaretçiler. Mueller sitenin kullanıcılar üzerindeki otoritesini öğrenmek adına kullanıcılardan geri bildirim alınmasını öneriyor.

John Mueller’in gerçekleştirdiği son Web Site Yöneticileri Hangout toplantısının tamamını aşağıdan izleyebilir veya dilerseniz konu ile alakalı bölüme videonun 23. dakika 45. saniyesinden itibaren ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Google Webmasters (YouTube)

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?