Ana SayfaSEOKWFinder Nedir?

KWFinder Nedir?

-

Makale yazdığınızda, içerik girişlerinde ön plana çıkmanızı sağlayacak seo aracı KWFinder Nedir? Her websitesi için ihtiyaç olan aracın kullanım rehberi.

Geçtiğimiz günlerde benzeri olan anahtar kelime seo aracı Ubersuggest‘in benzeri olan KWFinder, kullanıcıların yaptığı aramalara göre en uygun anahtar kelimeyi sizlere sunuyor.

KWFinder nedir?

Bir çok ücretli ve ücretsiz planlarıyla birlikte anahtar kelime bulmanızı sağlayan anahtar kelime aracı KWFinder, basit arayüzü ile kolay bir şekilde kullanım sağlıyor. Yaptığınız anahtar kelimeleri bir çok noktadan inceleme fırsatı da sağlayan KWFinder, en doğru anahtar kelimeyi bulmanızı sağlıyor.

KWFinder Nedir?

KWFinder nasıl kullanılır?

Bir çok anahtar kelime aracı bulunsa da KWFinder bunların arasında en basit arayüze ve kullanıma sahip olan seo aracıdır. İlk olarak üyelik açıyor ve araştırmak için anasayfa da’ki ilk alana hedef anahtar kelimeyi yazıyoruz. İkinci alandaki menüye arama yapılacak ülkeyi üçüncü alana da arama yapılacak dili girmelisiniz.

KWFinder özellikleri

Tüm dünya üzerinde rakiplerinize meydan okumak istiyorsanız buradaki ülke ve dil ayarlarını boş bırakmalısınız ki, tüm dünya üzerinde arama yapın. Sadece odak anahtar kelimeyi girmeniz yeterli olacaktır.

KWFinder özellikleri

 1. Trends: Bu kısımdaki özellik, o yıl içerisinde (12 ay) yapılan arama sonuçlarını popülariteye göre sıralar.
 2. Search: Bu kısımdaki özellik, o yıl içerisinde (12 ay) yapılan aramaların arama hacmi hakkında bilgiler verir.
 3. CPC: Bu kısımdaki özellik, seçilen anahtar kelimenin tıklama başına getireceği rakamsal değerleri gösteriyor.
 4. PPC: Bu özellik anahtar kelimenin tıklama başına ödeme yöntemiyle yapılan reklam kampanyalarında olası zorluğuna yönelik rakamsal değerler yer alıyor.
 5. DIFF: SEO açısından seçilen anahtar kelimenin zorluğuna yönelik rakamsal değerlerini gösterir.
 6. DA: Alan adının otoritesini gösterir ve bir sitenin arama sonuçlarında ne kadar iyi olduğunu gösterir.
 7. PA: Siteye ait sayfanın otoritesini gösterir, arma sonuçlarında ne kadar iyi olduğunu gösterir.
 8. MR: MozRank anlamına gelen MR, yapılan aramada rakiplere göre popülaritesine yönelik bilgi sunar.
 9. MT: MozTrust anlamına gelen MT, bağlantının arama sonuçlarında yer alan bağlantılara göre güvenilirliğinin bilgisini gösterir.
 10. Links: Hedef bağlantıya gelen otoriter bağlantıların sayılarını gösterir.
 11. FB: Facebook üzerinden gelen bağlantı sayılarını gösterir.
 12. Rank: Makale veya içeriğin en büyük rakiplerini rakamla gösterir, rakam büyüdükçe rekabet artar.
 13. Est. Visits: Hedef bağlantının ay içerisinde aldığı ortalama ziyaretçi sayısını gösterir.

Bir çok özelliğini bir çok farklı fiyat seçenekleriyle sunan KWFinder, anahtar kelimeleri analiz etmek için kullandığınız farklı araçların yanı sıra sunduğu özellikleriyle rakiplerinden ön plana çıkıyor.

Emirkan Damar
Emirkan Damar
SEO alanında yazılar yazan Emirkan, iki yılı aşkın İmza İnternet Teknolojileri ekibinde yer alıyor. 20 Yaşındayım, Nişantaşı Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı ikinci sınıf öğrencisiyim, okuluma ek olarak İmza İnternet Teknolojilerinde Dijital Pazarlama alanında çalışmalar yapıyorum. Kişisel bloğumda da kendi deneyimlerimi ve dijital gelişmeler hakkında tecrübelerimi ve güncellemeleri sizlerle paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...