Ana SayfaSEOUbersuggest Nedir?

Ubersuggest Nedir?

-

SEO Araçları arasında yıllardır piyasada olan Ubersuggest nedir? Uzun süredir ücretsiz hizmet sunan seo aracı sitenizin en büyük ihtiyacı.

Keyword Phrase Nedir? Anahtar Kelime Grubu Nedir?

İçeriklerinizi hazırlarken odaklanacağınız anahtar kelimeyi doğru bulabilmek için sizlere yardımcı olacak seo aracı Ubersuggest, anahtar kelime aracı olarak anahtar kelime analizi konusunda sizlere büyük ölçüde yardımcı olacak.

Ubersuggest Nedir?

Geçtiğimiz zamanlarda yeniliğe girerek Ubersuggest 2.0 halini alan Ubersuggest, yeni versiyonu ile birlikte ücretsiz anahtar kelime analizi yapıyor. Google Keyword Planner ile birlikte çalışan Ubersuggest, sizlere herhangi bir Google Ads (Keyword Planner) üyeliği açtırmadan arama yapma imkanı sunuyor.

Ubersuggest nasıl kullanılır?

Ubersuggest 2.0 ile birlikte bir çok özelliğe kavuşmuş ve yeni filtreler getirmiştir. Bu yeni filtre ve özellikler;

 • Anahtar Kelime Arama
 • Anahtar Kelime Önerileri
 • Arama Hacmini Görebilme
 • Anahtar Kelime Rekabet Oranı
 • SERP Analizi
 • Ücretli Anahtar Kelime Rekabet Oranı
 • Kelimelerin CPC yani Tıklama Başına Ödeme Maliyeti

Bu özelliklerle birlikte bir çok anahtar kelime analizi yapmayı sunan Ubersuggest, arama yaptırmak için oldukça kolay bir arayüz sunuyor. Öncelikle buradan Ubersuggest’in arayüzüne ulaşmalısınız, ardından ilgilendiğiniz anahtar kelimeyi aratıyorsunuz.

ubersuggest nasıl kullanılır
ubersuggest nasıl kullanılır

Kullanıcılara seçeceği anahtar kelime hakkında bir çok detay veren Ubersuggest, volume, cpc ve sd gibi farklı menüler sunuyor. Raporların sağ tarafında ise terimler için ilk 100’de yer alan tüm siteleri gösteren bir liste bulunuyor.

Ubersuggest özellikleri

 • Özelliklerinden en iyilerinden sıralamaya dayalı tahmin. Anahtar kelimenin sıralamasına göre tahmini ziyaretçi sayısı da incelenebiliyor.
 • Tahmini ziyaretçi sayısı özelliğinin yanı sıra URL’nin sosyal medyada ne kadar paylaşıldığını ve domain otoritesi puanını da gösteriyor.
 • Domain otoritesi özelliği ile 1-100 arası bir sıralama gösteriliyor. Sıralama ne kadar yükselirse, anahtar kelimede rakiplerinizi geçmek o kadar zor olacaktır.
 • Sol üst kısımda bulunan filtre’de ise Google Adwords’de olduğu gibi kelime araştırması yapılabiliyor.
 • Ücretsiz SERP Analizi özelliği ile Ubersuggest, arama teriminizle ilgili size 100 farklı rakip gösteriyor. Bu bölümde yine ortalama ziyaretçi sayısı, sosyal medyada paylaşım oranı ve domain otoritesi kıyaslanabiliyor.

Anahtar kelime araştırırken ihtiyacınız olacak en büyük seo aracı Ubersuggest olabilir. Sadece internet siteleri için değil YouTube gibi platformlarda da işinize yarayacak Ubersuggest 2.0, içeriğiniz için en büyük rakipleri karşınıza çıkarıyor.

Emirkan Damar
Emirkan Damar
SEO alanında yazılar yazan Emirkan, iki yılı aşkın İmza İnternet Teknolojileri ekibinde yer alıyor. 20 Yaşındayım, Nişantaşı Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı ikinci sınıf öğrencisiyim, okuluma ek olarak İmza İnternet Teknolojilerinde Dijital Pazarlama alanında çalışmalar yapıyorum. Kişisel bloğumda da kendi deneyimlerimi ve dijital gelişmeler hakkında tecrübelerimi ve güncellemeleri sizlerle paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...