Ana SayfaSEOPiramit SEO Stratejisi Nedir?

Piramit SEO Stratejisi Nedir?

-

İnternet sitelerinizin arama motorlarında daha iyi sonuçlar vermesi için uygulanan Piramit SEO Stratejisi Nedir? Piramit SEO ile yükselmenin püf noktaları.

Sürekli güncellenen arama motorlarında güncel kalarak internet sitenizin sıralamalarında yükselişe geçmek istiyorsanız bir çok SEO tekniği bulunuyor, düzenli bir yükseliş için takip edebileceğiniz SEO stratejilerinden Piramit SEO, Google ve bir çok arama motoru tarafından sevilen çalışmalar bütünüdür.

Piramit SEO Stratejisi Nedir?

Bir çok SEO stratejisinin arasında ziyaretçi odaklı çalışmalar yapan Piramit SEO Stratejisi, internet sitenizi ziyaret eden kullanıcıların sitenizde daha uzun vakit geçirmesini sağlamak amacıyla yapılan çalışmalar bütünüdür. Kullanıcılar arama motorları üzerinde yaptığı aramalarda girdiği sitelerde kimi zaman bir kaç saniye kalırken kimi zaman dakikalar boyunca o sayfayı inceleyebiliyor. Piramit SEO Stratejisi de kullanıcının sayfalarda daha uzun süre vakit geçirmesini sağlayan çalışmalardır.

Keyword Phrase Nedir? Anahtar Kelime Grubu Nedir?

Piramit SEO Stratejisi Nasıl Yapılır?

Öncelikle bilgi veren bir makale örneği ile başlayabiliriz. Genel olarak kullanıcının istediği, rehber niteliğinde bir makaleniz olmalı. İnternet sitenizde oluşturacağınız içerikleri, anahtar kelimeler doğrultusunda yazmanız gerekiyor. Öncelikle ana anahtar kelimeyi, ardından alt anahtar kelimeleri belirlemeniz ve bu anahtar kelimeler üzerinden içerik girişi yapmalısınız.

Piramit SEO Yöntemi

Tersten Gelim

Piramit SEO Tekniğinin iki farklı uygulama yöntemi var, düzden gelim ve tersten gelim. Tersten gelim yöntemiyle belirlediğiniz ana anahtar kelimenin alt anahtar kelimelerinde makale yazmanız gerekiyor. Alt anahtar kelimelerde içerik üretmenin ardından ana anahtar kelimeye doğru ilerlemeniz gerekiyor. Ana anahtar kelime için ürettiğiniz içeriklerde alt anahtar kelimelere de yönlendirme yapmalısınız, makale içerisinde link ile yönlendirebilirsiniz. Bu yöntemle birlikte alt anahtar kelimeler için üretmiş olduğunuz içerikler, anahtar kelimeler için bir çizgi yaratmış olacak, bu yöntemle birlikte sayfada geçirilen süre de artıyor ve diğer içeriklerin de okunması sağlanıyor.

Düzden Gelim

Tersten gelim SEO yönteminin yanı sıra düzden gelim yöntemi daha pasif kalabiliyor. Düzden gelim yönteminde ilk olarak ana anahtar kelimeyi genel bilgi içeren bir makalede kullanmanız gerekiyor, ardından alt anahtar kelimeleri de üretmelisiniz. Tersten gelim yönteminde makale içine verilen diğer anahtar kelimeleri içeren makaleyi vermek daha zor olabiliyor. İlk olarak ana anahtar kelimeyi yazdığınız için  daha sonra ekleyeceğiniz alt anahtar kelimeleri makale içine yerleştirmek gecikeceği için ziyaretçiler diğer makaleleri göremeden sayfadan ayrılmak zorunda kalacaklar. Ayrıca ziyaretçiler diğer alt anahtar kelimeler hakkında bilgi sahibi olmaması ihtimalinde içeriğiniz kullanıcıya eksik bilgi verecektir.

Her alanda uygulanabilecek Piramit SEO tekniği, kusursuz bir anahtar kelime ve alt anahtar kelime listesi ile birlikte kitlenizi size çekecek ve sitenizde geçirilen süreyi artıracaktır.

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Emirkan Damar
Emirkan Damar
SEO alanında yazılar yazan Emirkan, iki yılı aşkın İmza İnternet Teknolojileri ekibinde yer alıyor. 20 Yaşındayım, Nişantaşı Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı ikinci sınıf öğrencisiyim, okuluma ek olarak İmza İnternet Teknolojilerinde Dijital Pazarlama alanında çalışmalar yapıyorum. Kişisel bloğumda da kendi deneyimlerimi ve dijital gelişmeler hakkında tecrübelerimi ve güncellemeleri sizlerle paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Site Hızı: Dijital Dönüşümün Anahtarı Nedir?

Site Hızı: Dijital Dönüşümün Anahtarı Nedir?

0
Site hızı, bir web sitesinin içeriğini kullanıcının görüntüleyebilmesi için ifade edilen  yüklenme süresidir. Kullanıcının bir web sitesinde tarayıcılara girmeye başladığı andan itibaren site tamamen...