Ana SayfaSEOKeyword Phrase Nedir? Anahtar Kelime Grubu Nedir?

Keyword Phrase Nedir? Anahtar Kelime Grubu Nedir?

-

Keyword Phrase (Anahtar Kelime Grubu), reklam verenlerin ve internet sitesi sahiplerinin arama motorlarından ziyaretçi çekmek için kullandığı çokça aranan ya da aranma potansiyelinin yüksek olduğu kelime gruplarıdır.

Anahtar kelimeler genellikle tek kelimeden oluşan ve bir gruptan bağımsız olan sözcük öbekleridir. Bir işletme üzerinden örnek vermemiz gerekirse “masa” yalnızca bir anahtar kelime iken, “yuvarlak toplantı masaları” bir anahtar kelime grubudur. Bu ve bu tür anahtar kelime grupları ile işletmenize uygun kullanıcıları daha çabuk keşfedebilir ve sitenize daha çok potansiyel müşteri veya ziyaretçi kazandırabilirsiniz.

>> Keyword Density Nedir?

SEO uzmanları bir web sitesi için çalışırken yalnızca tek bir kelime üzerinde çalışmaz. Çalışılan anahtar kelimenin “masa” olduğunu varsayacak olursak Keyword Phrase’ler size masa ile ilgili diğer varyasyonlardan ve işletmenize uygun kullanıcılardan da trafik kazanmanızı sağlayacaktır. Üstelik işletmeniz alanından farklı olan anahtar kelimeler ile web sitenize çekeceğiniz kullanıcılar da asıl anahtar kelimenizde yükselmenize yardımcı olacaktır. Bu şekilde gelen kullanıcılar ilgi çeken diğer konuları keşfederek sitenizin değerini yükseltecektir.

Keyword Phrase (Anahtar Kelime Grubu)
Keyword Phrase (Anahtar Kelime Grubu)

Anahtar kelime grupları genel olarak arama motorlarında çokça aranan kelimelerden oluşmakta ve çoğunlukla iki veya ikinin üzerinde kelime sayısına sahiptir. En önemli sayfaları temsil eden bu anahtar kelime grupları daha çok nicelik bildiren kelimelerden oluşur. Bunu kullanıcı bazındanda düşünecek olursak, “masa” yerine “yuvarlak toplantı masaları” şeklinde arama yapan bir kullanıcı direk sonuç odaklı bir içeriğe ulaşmak istiyordur. Bu nedenle anahtar kelimelerinizin yanı sıra nahtar kelime gruplarına da düzgün ve dengeli bir şekilde bir gelişme için büyük önem arz etmektedir.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Pinterest'te Nasıl Takipçi Kazanılır?

Pinterest’te Nasıl Takipçi Kazanılır?

0
Pinterest, dijital ortamda pazarlama yapıyorsanız her yönden yararlanabileceğiniz sosyal medya platformlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Pinterest’in bir yıl içerisinde edindiği aktif aylık kullanıcı sayısı,...