Ana SayfaPazarlamaGoogle Ads Optimizasyon Puanını Artırmak İçin Yeni Öneriler Sunuyor

Google Ads Optimizasyon Puanını Artırmak İçin Yeni Öneriler Sunuyor

-

Geçtiğimiz günlerde Google Marketing Live 2019 etkinliğinde Google Ads güncellemesi hakkında bilgi verilmişti. Şimdi ise Google Ads optimizasyon puanını artırmak için panele yeni öneriler eklendi.

Google Marketing Live 2019 etkinliğinde Google Ads hakkında bir çok açıklama yapılmış ve panele eklenecek yeni özellikler ve arka planda gerçekleştirilecek düzenlemeler hakkında kullanıcılar bilgilendirilmişti. Biz de Google Marketing Live 2019’da Google Ads ile ilgili yapılan açıklamaları sizler için “Google Marketing Live 2019’da Duyurulan Google Ads Yenilikleri” başlıklı yazımızda toplamıştık. Etkinlikte yapılan açıklamaları sadece başlık olarak yazacak olursak;

  1. Google Ads Mobil Uygulamasında Güncellemeler
  2. Yerel Kampanyalar İçin Yeni Özellikler
  3. Keşif Reklamları (Discovery Ads)
  4. Galeri Reklamlar
  5. Kitle Genişletme
  6. Alışveriş Reklamlarındaki Güncellemeler
  7. Uygulamaya Derin Bağlantı
  8. Yeni Fiyat Teklifi Kontrolleri
  9. Tampon Reklam Oluşturucu

Ayrıntılı bilgi için yukarıdaki yazı linkine tıklayabilirsiniz.

Google Ads Optimizasyon Puanını Artırmak İçin Yeni Öneriler Sunuyor

Google Ads, reklam kampanyalarını optimize edebilmek için kullanıcılara öneriler sunuyor ve bu önerileri yerine getirdikleri takdirde daha iyi bir reklam kampanyalarının daha performanslı olacağını belirtiyordu.

Google Ads, reklam kampanyalarının performansının iyileştirilmesi adına arka planda birçok işlem gerçekleştirirken, kullanıcılara da daha iyi bir reklam kampanyası optimizasyonu yapabilmeleri adına yeni öneriler sunmaya başladı.

Google Ads’in bu önerilerine ulaşmak için “Öneriler” sekmesine tıklamanız yeterli. Reklam kampanyası optimizasyon skorunuz 0  ile 100 arasında bir değer alır. Eğer reklam kampanyanızın optimizasyon puanı 100 ise Google Ads’in önerdiği ayarları kullandığınız ve önermediği ayarlardan ise uzak durduğunuz anlamına gelmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...