Ana SayfaSEOGoogle yerel arama özellikleri kullanıma sunuldu

Google yerel arama özellikleri kullanıma sunuldu

-

Google, Search On konferansında yerel arama için yeni özelliklerini tanıtmıştı. Şimdi ise özellikler kullanıma sunulmaya başlandı. İşte detaylar.

Google, kullanıcıların yerel aramada daha iyi bir deneyim yaşaması adına yeni yerel arama özellikleri geliştiriyor. İlk olarak Search On konferansında özellikleri tanıtan Google, şimdi Google Haritalar gibi farklı uygulamalarda desteklenen özellikleri devreye aldı.

Canlı görünüm ile arama

Google Maps Live View adı ile duyurulan yeni özellik, Android ve iOS’ta desteklenecek. Başlangıçta ise sadece Londra, Los Angeles, New York, Paris, San Francisco ve Tokyo’da kullanılabilecek.

Yeni özellik, önümüzdeki dönemlerde daha fazla alanda kendine yer bulacak. Telefonun kamerasıyla görüntü alacak kullanıcılar, işletmeler ve çevredeki yerlerle ilgili daha fazla bilgi alabiliyor.

Yemeğe göre restoran ara

Bir şeyler yemek isteyenler için yemek restoran eşleştirmesi de artık mümkün. Google Lens ile görsel olarak yapılacak aramalar ile yemeğin yenebileceği lokasyonları kolayca bulabilirsiniz. Dileyenler manuel olarak da yemek adı yazarak bölgedeki yerel restoranları görebilir.

Elektrikli araçlar için hızlı şarj istasyonları bulun

Elektrikli araçların kullanımı çok daha yaygınlaşıyor. Bu duruma adapte olmak isteyen Google ise elektrikli araç şarj istasyonlarını bulunabilir hale getiriyor. Üstelik istasyonları özellik ve hızlarına göre filtreleme yapmak da mümkün.

Erişilebilir yerler

Tekerlekli sandalye kullanan bireyler için işleri kolaylaştıracak Google, kullanıcıların zorlanmayacağı yerleri öne çıkarıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Web sitesi optimizasyonu

Bir SEO uzmanının günlük görevleri nelerdir 2023?

0
SEO uzmanları çalıştıkları markaların web sitelerini strateji ve taktikler geliştirerek arama motorlarında en üstte çıkmasını, sitenin daha hızlı çalışması ve web sitesinin daha fazla...