Ana SayfaSEOGoogle'da 2018 Kış Olimpiyatları'na Özel Arama Sonuçları

Google’da 2018 Kış Olimpiyatları’na Özel Arama Sonuçları

-

Google dünya genelinde milyonlarca insan tarafında takip edilen büyük bir organizasyon olan 23. Kış Olimpiyat Oyunları için özel doodle hazırladı. Güney Kore’nin Pyeongchang kentinde düzenlenecek olan 2018 Kış Olimpiyatları bugün yapılacak açılış töreniyle başlayacak ve 25 Şubat 2018’kadar devam edecek. Bu büyük organizasyon için Google’ın jestleri sadece doodle ile sınırlı değil, aynı zamanda 2018 Kış Olimpiyatları’na Özel Arama Sonuçları da olimpiyat oyunları boyunca kullanıcılara sunulacak.

Google Doodle 2018 Kış Oyunları
Google Doodle 2018 Kış Oyunları

2018 Kış Olimpiyatları’na Özel Arama Sonuçları

Google, 23. Kış Olimpiyat Oyunları için arama sonuçlarını özelleştirmekle kalmayıp, YouTube, Google Asistan ve daha fazla hizmetinde 2018 Kış Olimpiyatları temalı özelliklerini web üzerinden resmen başlattı.

Google Arama’daki Kış Olimpiyatları ile ilgili herhangi bir şey arandığında araştırma yapanların ilgilendikleri alan ile alakalı daha fazla bilgi almasını sağlamak için çaba harcıyor. Bildiğimiz arama sonuçları sayfası tasarımındaki sayfanın başına birçok benzersiz alanlar ekliyor.

Google, Olimpiyatlar hakkında, ülke tarafından kazanılan madalya sayısı gibi genel bilgileri verebilir. Belli bir sporcunun sporda yaptığı iş gibi daha spesifik veriler de döndürebilir. Olimpiyatların her günü boyunca Google’da günlük bir özet raporunun yanı sıra dünya çapında yayıncılar tarafından doğrulanmış haber güncellemeleri olacak.

2018 Kış Olimpiyat Oyunları Arama Sonuçları
2018 Kış Olimpiyat Oyunları Arama Sonuçları

Google Hizmetlerinde Kış Olimpiyatları Desteği Veriyor

Arama motoru devi Google 8 Şubat 2018 itibariyle YouTube, resmi Olimpiyat yayıncılarının video olaylarını ön plana çıkaracağını paylaştı. İlk kez, kullanıcılar Olimpiyatları YouTube’un Olimpik kanalında canlı ve ücretsiz izleyebilirler, belki de bu en çok merak edilen deneyimlerden bir tanesi.

Google Earth ve Sokak Görünümü, kullanıcıların Güney Kore’yi yeni yollarla en ince detaylarına kadar keşfedilmesine olanak sağlıyor. Google Earth Voyager’da yeni gelen “spor” kategorisi ile kullanıcıları bu yıl Olimpiyatların çeşitli önemli yerlerine götürecek 5 önemli hikaye paylaşıyor.

Son olarak, Google Asistan şimdi “Hey Google! Olimpiyatlarda 1000 metrelik bayanlarda hızlı paten yarışı kazananı kim?” Veya “Hey Google! Olimpiyatlarda Türkiye’nin kaç madalyası var?” gibi Kış Olimpiyatları ile ilgili sorularını yanıtlamaya hazırlanıyor.

Google Asistan, çeşitli istatistikleri öğrenmek isteyenler için Olimpiyat Oyunları hakkında rasgele, eğlenceli bilgiler paylaşabilir.

KAYNAK: https://www.searchenginejournal.com/google-launches-2018-winter-olympics-features-across-search-results/236145/

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?