Ana SayfaSEOGoogle'da kesinti yaşandı

Google’da kesinti yaşandı

-

9 Ağustos tarihi itibariyle Google servislerinde kesinti meydana geldi. Kesintinin nedeni henüz resmi olarak açıklanmadı. Ancak kesintinin Google merkezinde yaşanan patlamadan kaynaklandığı düşünülüyor.

Google’da meydana gelen kesintiler, kısa süre içerisinde sosyal medyada geniş yer buldu. Twitter’da kullanıcılar tarafından raporlanan durum, Downdetector adlı sistemde de görüldü.

Google kullanımı sırasında dahi kullanıcıların hata mesajı almaya başlaması kullanıcıların dikkatinden kaçmadığı gibi “Neler oluyor?” sorularını da akıllara getirdi.

Google arama motoru dışında Gmail, Google Maps ve Google Görseller gibi diğer Google servislerinde de benzer hatalar alındı.

Google’daki kesinti 10 dakika sürdü

Down Detector’a göre kesinti yaklaşık on dakika sürdü. Kesintinin nedeni henüz bilinmiyor ve Google tarafından da kesintilere yönelik resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak Google veri merkezinde sabah saatlerinde meydana gelen patlamanın, kesintilerde etkili olduğu düşünülüyor. Gündeme çok fazla gelmemiş olsa da Google veri merkezinde meydana gelen patlamada, 3 teknisyen yaralanmıştı.

Şu an itibariyle Google servislerinde bir problem bulunmuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

reklamlarda sosyal medya metrikleri

Reklamlarınızda Odaklanmanız Gereken Sosyal Medya Metrikleri Nelerdir?

0
Sosyal medyanın pazarlama stratejileri içerisinde önemli bir rolü vardır. Kitlelere hızlı yayılım imkanı sunarak marka bilinirliğini arttırma yönünde yardımcı olan sosyal medya kanalları, aynı...